W centrum Gorzowa niezwykle trudno doczyścić chodniki

W centrum Gorzowa niezwykle trudno doczyścić chodniki

Spółka biorąca odpowiedzialność za oczyszczenie chodników w Chorzowie zgodnie z najnowszymi informacjami nie wywiązała się ze swoich obiecanych obowiązków. Nie mają zbyt dobrych informacji dla miasta w sprawie zabrudzonych płyt chodnikowych, ponieważ uznają, że nie da się ich doczyścić. Oczyszczeniem miała zająć się firma Inneko RCS, jednak dowiedzieliśmy się, że liczne próby dotyczące wyczyszczenia tego terytorium spełzły ostatecznie na niczym. Chodzi o brudne chodniki znajdujące się w okolicy deptaka przy Chrobrego.

Zdaniem wielu osób te wspomniane płyty chodnikowe kłują w oczy już od momentu ich wybudowy, jednak teraz się jeszcze w gorszym stanie. Dlatego też sprawiają coraz więcej problemów firmom, które miały zająć się ich doczyszczeniem. Podobno na jasnych płytach chodnikowych widać wszystkie zabrudzenia niezależnie od tego, co tam wyląduje. Wszystko ze względu na to, że wyłożenie jasnego chodnika nie było najlepszym pomysłem. W trakcie trwania przebudowy w latach 2018 do 2020 wybór jasnych płyt chodnikowych postawił służby sprzątające miasto w niezwykle trudnej sytuacji.

Na płytach chodnikowych widać każdą kroplę rozlanego soku i resztki brudu

Ich jasny kolor nie sprzyja czystości. Wszystko odznacza się na tych płytach chodnikowych. Widać na nich nawet najmniejszą kroplę soku. Dla rady miasta jest to spory problem, ponieważ te niefortunne chodniki zostały wyłożone w samym centrum. Znajdują się również przy magistracie Gorzowa. Zdaniem wielu osób nie wypada, aby zabrudzona ulica była punktem witającym ludzi w samym centrum tak dużego miasta. W sprawie tych płyt firma odpowiedzialna za ich doczyszczenie ma do przekazania kiepskie wiadomości. Ponieważ ich zdaniem ze względu na jasną barwę chodnika nie da się go dokładnie doczyścić.

Próbowali różnorodnymi środkami chemicznymi, jednak wszystkie próby zdają się zupełnie nie działać. Robili testy także różnymi sprzętami. Próbowali czyszczenia na parze. Jednak okazuje się, że zanieczyszczenia, które wniknęły w głąb płyt chodnikowych, zadomowiły się już na dobre. Pomimo tego, że efekty czyszczenia na mokro są całkiem dobre, po wyschnięciu płyty chodnikowe nadal wykazują obecność wcześniejszych plam. Są po prostu zbyt jasne.