Miejski monitoring w Gorzowie został znacznie rozbudowany

Miejski monitoring w Gorzowie został znacznie rozbudowany

Miejski monitoring został ostatnio rozbudowany w Gorzowie. Podobno miejskie kamery mają oko na wszystkie i nie będziemy w stanie się przed nimi uchronić. Zatem co dokładnie widzą nowe kamery z dużym horyzontem działania? Rada miasta odpowiada, że w samym centrum widzą niemal wszystko. W samym centrum miasta monitoring jest na tyle rozbudowany, że policjanci mają wgląd na dosłownie niemal każdy róg ulicy i wszystkie alejki. Łącznie jest tam ponad kilkadziesiąt kamer monitoringu miejskiego, do których mają stały dostęp.

Elektronicznych oczu miasta znajduje się w Gorzowie coraz więcej. Ponad trzydzieści nowych rozbudowanych kamer pokrywa dziś obszar, do którego policja wcześniej nie miała wygodnego dostępu za pośrednictwem monitoringu. Każda kamera dokładne przegląda to, co dzieje się w okolicy. Nic nie umknie elektronicznemu spojrzeniu tak rozległego monitoringu, który funkcjonariusze policji mają do dyspozycji w Gorzowie. Uważamy, że jest to naprawdę jedna z lepszych inwestycji miasta, która pomoże dbać o bezpieczeństwo.

Każda kamera lustruje dokładnie zakątki miasta

Monitoring jest w dzisiejszych czasach bardzo ważny, ponieważ pomaga w zabezpieczeniu zdrowia i życia wielu mieszkańców miasta. Kamery w monitoringu to użyteczny i nie zwykle zaawansowany sprzęt, na który miasto postanowiło się wykosztować, aby zapewnić więcej bezpieczeństwa na terenie całego Gorzowa. Kamery mają tak naprawdę dwa bardzo ważne zastosowania. Pomagają funkcjonariuszom policji ustalić, co takiego zaszło na miejscu zdarzenia przestępczego oraz ułatwiają uchwycenie sprawcy wykroczenia lub przestępstwa.

Jednak w rzeczywistości to nie wszystko. Kamery spełniają również zadanie prewencyjne. Okazuje się, że w miejscach z monitoringiem, wielu przestępców nawet nie próbuje popełnić niedozwolonego czynu. Dlatego monitoring jest również tak zwaną ochroną prewencyjną.