Wygląd trawnika po zimie

Wygląd trawnika po zimie

Po zimie trawnik nie wygląda zbyt korzystnie. Trzeba go oczyścić z liści zalegających od jesieni. Trzeba posprzątać zalegające źdźbła. Trzeba dotlenić trawnik i zastosować wiele innych prac. Dla wielu osób, które nie lubią prac ogrodowych, może to być męczące. A przecież trawniki lubimy niemal wszyscy. Zielone, gęste, wdzięcznie nasuwające skojarzenie z ciepłymi miesiącami. Dystrybutor sztucznej trawy proponuje jednak dobre rozwiązanie, czyli trawę z rolki. Układanie sztucznej trawy jest łatwe i generuje tylko jeden wydatek – na początku, przy kupnie syntetycznej murawy.

Na czym polega pielęgnacja naturalnego trawnika po zimie?

Pielęgnacja trawnika po zimie rzeczywiście nie jest łatwą sprawą. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było takich ułatwień jak syntetyczna trawa i musieliśmy stawiać czoła trawnikowi osobiście. Ewentualnie co bogatsi mogli zatrudnić ogrodnika. Prace ogrodowe po zimie polegały na:

  • usuwaniu zniszczeń po zimowym okresie

  • wyrównywaniu gleby, na której były kretowiska

  • rozgarnianiu kopców ziemi w celu wyeliminowania łysych placków szpecących trawnik

  • dosypaniu ziemi do poziomu trawnika, jeśli na danym terenie pojawiły się ubytki ziemi

  • udeptaniu ziemi

  • dosianiu trawy o podobnym składzie, co pierwotnie – po to, aby trawnik był na przykład jednolity kolorystycznie

  • usunięciu pleśni śniegowej – długo utrzymujący się śnieg może bowiem przyczynić się do grzybowej choroby trawnika, czyli rozwoju pleśni śniegowej. Pleśń taką można zauważyć po brunatnych plamach obłożonych jasną grzybnią. Na takich miejscach nie można posiać trawy, ponieważ nie wyrosłaby, a wręcz by obumarła. Regeneracja takiego trawnika polega na usunięciu spleśniałej murawy, usunięciu warstwy podłoża, na którym wyrosła trawa oraz spryskaniu tej powierzchni chemicznym preparatem i oczywiście uzupełnieniu powstałej luki świeżą ziemią. Tylko w ten sposób możemy zapewnić wyrośnięcie gęstej murawy.

Gdzie jeszcze można wykorzystać sztuczną murawę?

Aby wyrósł piękny trawnik po zimie, nie trzeba posuwać się do tego typu prac. Jak już pisaliśmy, alternatywą jest trawa z rolki. Nie trzeba jej nawozić, podlewać, ani kosić. Układanie sztucznej trawy jest oferowane przez dystrybutora sztucznej trawy. Jest ono w pakiecie z całym procesem zakupu. Trawnik syntetyczny można wykorzystać w ogrodzie. Szczególnie tam, gdzie panują niekorzystne warunki pogodowe, na przykład zbyt duże albo zbyt małe nasłonecznienie. Trawa z rolki jest też często wykorzystywana na balkonie. Można ją na balkonie wykorzystać w postaci zielonego dywanu. Można również położyć sztuczną murawę na tasie, a także w wielu innych miejscach, na przykład na boisku. Tam, gdzie nasłonecznienie jest wyjątkowo duże, można wykorzystać murawę PERFECT, która jest odporna na promieniowanie UV. Z kolei murawa EPUFLOOR IGNIS jest polecana do zastosowania w miejscach użyteczności publicznej, ponieważ ma dodatkowe zabezpieczenie przed pożarem. Trawa syntetyczna jest również używana przy produkcjach telewizyjnych filmowych oraz fotograficznych, gdzie nie ma czasu na prace ogrodnicze, a dzięki zastosowaniu usługi dystrybutora sztucznej trawy można znacznie ograniczyć koszty. W dodatku można ją wykorzystać w różnych miejscach. W takich miejscach szczególnie polecane jest zastosowanie murawy takiej jak EPUFLOOR FOREST, która jest gęsta, wysoka i prezentuje się bardzo atrakcyjnie wizualnie. Montaż sztucznej trawy to jednorazowy koszt.