W Gorzowie trwa przebudowa ulicy Chrobrego

W Gorzowie trwa przebudowa ulicy Chrobrego

Skrzyżowanie ulic w okolicy Chrobrego jest już niemal całkowicie wyremontowane. Mieszkańcy mogą się z tego powodu cieszyć, ponieważ ulica Chrobrego wkrótce będzie ponownie przejezdna. Zgodnie z najnowszymi informacjami dowiadujemy się, że kierowcy będą mogli tamtędy przejeżdżać już od 8 kwietnia. W ostatni wtorek 29 marca wylano na tym odcinku ostatnią warstwę asfaltu, która będzie potrzebna w okolicy. Dostaliśmy również informację o tym, że budowlańcy poukładali kostkę chodnikową. Obok ulicy przejścia dla pieszych zostały wstępnie przygotowane.

Spodziewamy się tego, że wkrótce na ulicach będą trwały kolejne niezbędne prace brukarskie. Z kolei między ulicą Wybickiego i pocztową powstanie kolejny chodnik dla pieszych. Niestety od poniedziałku musimy liczyć się z tym, że możliwy będzie tylko ruch w jedną stronę. Z obu ulic podczas kończenia przebudowy nie będzie możliwości, aby skręcić w lewo w kierunku katedry. Planowane jest jednak, aby wszystkie modernizacje zostały wdrożone i zakończone łącznie do 7 kwietnia. Od 8 kwietnia prawdopodobnie będziemy już mogli tędy przejeżdżać.

Czy masz kartkę ratowniczą w swoim samochodzie? Ratownicy medyczni przypominają o tym, aby zawsze ją ze sobą wozić!

Lubuscy strażacy zachęcają wszystkich kierowców do tego, aby trzymali w swoich pojazdach kartki, które mogą uratować nam życie. Są to tak zwane karty ratownicze. Co dokładnie powinno się na nich znajdować, aby można była uznać je za kartę ratowniczą? To schemat samochodu, który ma wydrukowane kluczowe elementy jego konstrukcji. Dzięki temu, że zamieścimy taką informację w widocznym miejscu, możemy ułatwić pracę ratowników w razie naszego wypadku, a tym samym prawdopodobnie uratujemy sobie życie.

Kiedy trzeba wyciągać pasażerów z rozbitego pojazdu, bardzo często liczą się dosłownie sekundy. Dlatego też taka karta ratownicza może być prawdziwym wybawieniem dla naszego życia, jeśli odniesiemy obrażenia ze względu na wypadek. Co roku na polskiej drodze mamy do czynienia dosłownie z tysiącami akcji ratowniczych. Ratownicy medyczni wraz ze strażakami informują nas o tym, że umieszczenie w samochodzie takiej kartki z informacjami może ratować życie nasze oraz rodziny, jeśli ulegniemy wypadkowi samochodowemu.