Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. oferuje lokale komunalne w zamian za remont

Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. oferuje lokale komunalne w zamian za remont

Dariusz Wieczorek, przedstawiciel Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., poinformował o decyzji prezydenta miasta, która polega na oferowaniu do wynajmu kolejnych 34 mieszkań komunalnych pod warunkiem przeprowadzenia remontu przez nowych lokatorów. To już czwarta tego typu inicjatywa w tym roku, a całość obejmuje łącznie sto mieszkań.

Według wyjaśnień Wieczorka, prawo do ubiegania się o wynajem takiego lokalu mają osoby zapisane na listach oczekujących na lokale zamienne oraz te, które oczekują na zmianę mieszkania z powodów zdrowotnych. Do tej grupy należą również osoby czekające na przydział lokalu mieszkalnego na czas nieokreślony.

W skład oferty wchodzi piętnaście jednopokojowych i tyle samo dwupokojowych mieszkań, trzy lokale trzypokojowe oraz jeden czteropokojowy. Powierzchnia oferowanych mieszkań waha się od 13 do 46 metrów kwadratowych – uściślił Wieczorek.

Remont lokalu jest zadaniem nowego najemcy i powinien zostać przeprowadzony w przeciągu trzech miesięcy od momentu podpisania umowy. W szczególnych sytuacjach możliwe jest jednak przedłużenie tego czasu o najwyżej kolejne trzy miesiące.

Osoby zainteresowane taką formą wynajmu mogą do 23 października zwrócić się do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. po pisemne wskazówki dotyczące oglądania lokali. Termin składania pisemnych ofert wynajmu mieszkań wyznaczony został na dni od 24 do 30 października bieżącego roku.

Szczegółowych informacji na temat kryteriów przydzielania mieszkań do remontu można szukać u pracowników Wydziału Spraw Społecznych.