Brak ogrzewania w niektórych gorzowskich domach mimo zbliżającego się ochłodzenia

Brak ogrzewania w niektórych gorzowskich domach mimo zbliżającego się ochłodzenia

W kolejce na uruchomienie centralnego ogrzewania wciąż czeka spora liczba mieszkańców Gorzowa. Tylko od początku października, PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłowni w Gorzowie zarejestrowała dziesiątki zgłoszeń dotyczących braku ogrzewania. Ostatnio ciepło wprowadzono do mieszkań przynależnych do Spółdzielni Mieszkaniowej Górczyn, Spółdzielni Mieszkaniowej Staszica i Zarządu Nieruchomości „Locum”.

Jednak, mimo że grzejniki są już sprawne na ulicach takich jak Szarych Szeregów, Mieszka I, 30 Stycznia czy Asnyka, wielu mieszkańców nadal narzeka na chłodne mieszkania. Na różnych forach społecznościowych pojawiają się pytania dotyczące tego, czy tylko ich kaloryfery są jeszcze zimne.

Mieszkańcy mają pełne prawo do niezadowolenia z braku ciepła w swoich mieszkaniach, zwłaszcza że nadchodzące dni przynoszą obietnicę znacznego ochłodzenia. Prognozy pogody dla Gorzowa nie są zachęcające – niskie temperatury i weekendowe opady śniegu to rzeczywistość, z którą mieszkańcy będą musieli się zmierzyć.

W Gorzowie w najbliższy tydzień, prognozy pogody wykazują na następujące warunki pogodowe: we wtorek 17 października temperatura wyniesie 11 stopni Celsjusza w ciągu dnia i spadnie do zaledwie 1 stopnia w nocy. W środę, 18 października, prognozowane są 12 stopni Celsjusza w dzień i 4 stopnie w nocy. W czwartek, 19 października, termometry pokażą 10 stopni za dnia i 7 stopni w nocy. Piątek 20 października przyniesie chłodniejsze warunki – tylko 7 stopni w ciągu dnia i 0 stopni w nocy.

Prognozy na weekend są jeszcze mniej optymistyczne. W sobotę 21 października temperatura w ciągu dnia wyniesie zaledwie 4 stopnie Celsjusza, a do tego prognozowane są opady śniegu. Nocna temperatura będzie oscylować około 1 stopnia. Z kolei niedziela przyniesie deszcz – w ciągu dnia termometry pokażą maksymalnie 5 stopni, a nocna temperatura spadnie do zaledwie 2 stopni Celsjusza.