Ulubione plaże mieszkańców Gorzowa

Ulubione plaże mieszkańców Gorzowa

Od wielu lat kąpielisko Nierzym niezmiennie jest ulubionym miejscem urlopowiczów z Gorzowa. Nic dziwnego, skoro wystarczy krótka przejażdżka samochodem lub nieco dłuższa wycieczka rowerowa (startując z gorzowskiej obwodnicy), by dotrzeć na plażę. W tym nadchodzącym sezonie letnim należy spodziewać się znacznej liczby gości. Tym bardziej warto zauważyć, że lubiana plaża zbliża się do swojego jubileuszu! Wszak kąpielisko Nierzym zostało oficjalnie zainaugurowane 18 czerwca 1972 roku.

Jezioro Nierzym nie jest szczególnie rozległe, ma powierzchnię prawie 19 hektarów. Jego maksymalna głębokość sięga 8,2 metra, a średnia około 3,5 metra. Na wschodnim brzegu znajduje się piaszczysta plaża o powierzchni 6000 metrów kwadratowych.

Z rozpiętością 125 metrów jest trzykrotnie dłuższa od innego znanego kąpieliska w Kłodawie. W pobliżu Gorzowa plaża nad jeziorem Marwicko jest jeszcze bardziej rozległa, mierzy 300 metrów. Przez cały sezon do Nierzymia ściągają mieszkańcy Gorzowa i innych okolic. W okresie letnim znalezienie wolnego miejsca parkingowego może być trudne. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne szacuje, że w upalny wakacyjny weekend jezioro odwiedza ponad 1000 osób.