Budowa nowego ronda w miejscu skarpy

Budowa nowego ronda w miejscu skarpy

Rozpoczęła się „topowa inwestycja drogowa roku”. Na „Starej Słowiańskiej” położono fundamenty pod nowy chodnik, a pochylnia u zbiegu z ulicą Fredry przekształcana jest w rondo. Równocześnie, w poniedziałek 24 kwietnia, rozpocznie się remont ulicy Kosynierów Gdyńskich. Co sprawia, że ten projekt zasługuje na tytuł „najlepszej inwestycji drogowej roku”? To, że obejmuje rewitalizację ulicy Kosynierów Gdyńskich, powstanie ronda przy Słowiance oraz remont skrzyżowania ulic Roosevelta, Kosynierów Gdyńskich, Żwirowej i Słowiańskiej.

Budowa na starszej części ulicy Słowiańskiej rozpoczęła się 29 marca. Jak wynika z raportu Gorzowskich Inwestycji Miejskich, co udało się do tej pory zrealizować? W 95 procentach zamontowano krawężnik, wykonano też podbudowę pod 60 procent kostki brukowej na chodniku. W trakcie realizacji jest również chodnik.

Od 11 kwietnia trwa budowa ronda u zbiegu ulic Fredry i Słowiańskiej. Aby to ułatwić, usunięto fragment nasypu przy skrzyżowaniu. Rozpoczęły się już przygotowania do wykonania muru oporowego i jego geodezyjne wytyczenie.

Gorzowskie Inwestycje Miejskie podają, że prace na skrzyżowaniu ulicy Słowiańskiej i Fredry realizowane są etapami, aby zminimalizować zakłócenia zarówno w ruchu drogowym, jak i pieszym.