Dwie nowe karetki dla szpitala nieopodal Gorzowa

Dwie nowe karetki dla szpitala nieopodal Gorzowa

Szpital w Międzyrzeczu wzbogacił się o dwa nowe ambulanse, które zastąpiły starsze i znacznie wyeksploatowane pojazdy. Te zmodernizowane i w pełni wyposażone karetki zwiększą bezpieczeństwo lokalnej społeczności i będą stanowić istotne wsparcie dla działań ratowników medycznych.

W sytuacjach, w których stawką jest zdrowie i życie, każda chwila jest kluczowa. Często czas odgrywa decydującą rolę o wyniku dla poszkodowanego. Karetki pogotowia stanowią najważniejsze narzędzie pracy ratowników, umożliwiając sprawne i skuteczne udzielenie pomocy. Obecnie szpital w Międzyrzecu ma do dyspozycji siedem karetek. Pojazdy te muszą być jednak wymieniane co kilka lat. Niektóre z nich uległy już znacznemu zużyciu, co spowodowało konieczność zakupu nowych pojazdów.

Karetki poddawane są intensywnej eksploatacji, gdyż jest to nieodłącznie związane z ich przeznaczeniem – zachowaniem zdrowia i ratowaniem życia. Są w ciągłej eksploatacji, co powoduje ich szybkie zużycie ze względu na wymagający charakter pracy. Ponieważ część naszej floty wymagała wymiany, obecnie zastąpiliśmy dwa najbardziej wyeksploatowane pojazdy nowoczesnymi i bardziej wydajnymi modelami – wyjaśnia Dariusz Stafyniak, przedstawiciel Szpitala Międzyrzeckiego.