Gorzowscy lekarze usunęli gigantyczną narośl – lokalny sukces medyczny!

Gorzowscy lekarze usunęli gigantyczną narośl – lokalny sukces medyczny!

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim podzielił się niedawno na swoim Facebooku informacją o pomyślnym przeprowadzeniu operacji usunięcia masywnego guza jajnika u pacjentki. Szpital podkreśla, że nie należy zwlekać z wizytami u ginekologa, gdyż może to skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi, o czym przekonała się 50-letnia pacjentka. Dr Krzysztof Kaczmarek, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego gorzowskiego szpitala podaje, że usunięty kobiecie guz miał około 50 centymetrów średnicy.

Z 30-letniej kobiety, która stosowała kuracje ziołowe, wyciągnięto mięśniaka. Dopiero gdy mięśniak urósł do tego stopnia, że jej brzuch wyglądał jakby nosiła bliźnięta, zwróciła się o fachową pomoc.

Szpital podkreśla, że rak jajnika często przebiega bezobjawowo, co sprawia, że kluczowe są regularne badania ginekologiczne. Kobiety powinny zaplanować coroczne wizyty u specjalisty. Jeśli kobieta odczuwa dyskomfort lub ma wrażenie, że „coś jest nie tak”, powinna niezwłocznie umówić się na wizytę. Dotyczy to również osób, u których w rodzinie występował rak jajnika, gdyż powinny one częściej poddawać się badaniom ultrasonograficznym.