Trzy niezapomniane dni pełne atrakcji dla młodzieży z Gorzowa

Trzy niezapomniane dni pełne atrakcji dla młodzieży z Gorzowa

Nadchodzą trzy dni pełne emocji i ciekawych wydarzeń dla młodych mieszkańców Gorzowa. Dzisiaj, 19 marca, w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu (CEZiB) rozpoczyna się cykl „Targi Edukacyjne – Szkoły i Pracodawcy”. Następnie, 20 marca, w Arenie Gorzów będzie miało miejsce pierwsze forum „Gorzów Future Leaders Expo”, które będzie połączone z koncertem artysty o imieniu Hubert. Ostatniego dnia, 21 marca, czyli na początku kalendarzowej wiosny, przewidziane są tradycyjne derby siatkarskie między drużynami I i II Liceum Ogólnokształcącego w Arenie Gorzów.

Targi Edukacyjne – Szkoły i Pracodawcy” rozpoczną swoją działalność o godzinie 9:00 w CEZiB. To wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, którzy będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkół i lokalnych pracodawców reprezentowanych na interaktywnych stoiskach. Ponadto, podczas targów zaplanowano projekcje filmów na temat zawodów, które są nauczane w szkołach. Organizacją targów zajmuje się Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, a wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego i Lubuskiego Kuratora Oświaty. Zwiedzanie wystaw będzie możliwe od godz. 8:30 do godz. 15:30.

W środę, 20 marca, w Arenie Gorzów, młodzież z szkół ponadpodstawowych stanie po raz pierwszy na czele organizacji interdyscyplinarnego forum „Gorzów Future Leaders Expo”. To unikatowa konferencja tworzona przez młodych ludzi dla młodych ludzi, zorganizowana przy wsparciu Miasta Gorzów, Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego, Miejskiego Centrum Kultury i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Glównym celem konferencji jest zapewnienie platformy dla młodzieży, gdzie mogą oni skorzystać z doświadczeń i pomysłów przedsiębiorców i ekspertów z wielu dziedzin. Forum podzielone jest na trzy panele: technologiczny, biznesowy i edukacyjny, gdzie rozmawiać będziemy o najnowszych trendach w biznesie, technologii, sztucznej inteligencji oraz innych umiejętnościach niezbędnych w dynamicznie zmieniającym się świecie. Oficjalne otwarcie forum zaplanowano na godzinę 9:00, a część konferencyjna potrwa do godziny 13:00. Po zakończeniu, około godziny 13:15 – 13:30, na scenie w Arenie Gorzów wystąpi młody artysta, Hubert. Zarówno wejście na koncert, jak i forum jest bezpłatne.

Na koniec, w czwartek 21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny, odbędą się tradycyjne derby siatkarskie między drużynami I i II Liceum Ogólnokształcącego. Mecz odbędzie się w Arenie Gorzów dzięki uprzejmości Miasta i zarządu CSR 'Słowianka’. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 11:00. Wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych są serdecznie zaproszeni do kibicowania.