Triumf strażaków z Gorzowa w finale konkursu, dzięki wsparciu lokalnej społeczności

Triumf strażaków z Gorzowa w finale konkursu, dzięki wsparciu lokalnej społeczności

Wyraźne zaangażowanie mieszkańców Gorzowa Wlkp. przyczyniło się do zwycięstwa lokalnych strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w finale konkursu organizowanego przez firmę MEDline. Główna nagroda, pełnowymiarowy manekin Ruth Lee o wartości blisko 6 tys. złotych, służyć będzie strażakom do intensywnych ćwiczeń i szkoleń.

Konkurs, który uruchomiono na początku maja, skierowany był do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej. Celem organizatorów było promowanie efektywnych metod treningowych i odpowiednich narzędzi szkoleniowych, które mają na celu zwiększenie efektywności i bezpieczeństwa podczas szkoleń. Warunkiem uczestnictwa była przysłana fotografia ze szkolenia lub treningu, na którą widnieje manekin.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 z Gorzowa również postanowiła podjąć wyzwanie. Spośród wielu zgłoszeń, strażacy z Gorzowa zakwalifikowali się do ścisłego finału konkursu, do którego trafiło 8 jednostek straży pożarnej z różnych części kraju.

Zwycięstwo w konkursie zależało od liczby „serduszek” przy zdjęciu zgłoszeniowym na profilu konkursu na Facebooku. Gorzowianie włączyli się aktywnie w akcję, dając swoje „serduszka” dla lokalnych strażaków. Lajki i inne reakcje nie miały w tym przypadku znaczenia.

W wyniku starannej analizy wszystkich głosów przez organizatora, firma MEDline ogłosiła oficjalne wyniki konkursu 28 maja. Po odliczeniu „sztucznych polubień”, zwycięstwo przypadło strażakom z Gorzowa Wlkp., którzy otrzymają jako nagrodę pełnowymiarowy manekin Ruth Lee.