Sześć medali dla gorzowskich lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu

Na 68. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce, które miały miejsce w Arenie Toruń w dniach 17-18 lutego, sportowcy z gorzowskich klubów zdobyli łącznie sześć medali, z czego cztery zdobyte zostały w kategorii seniorów. Już pierwszego dnia zawodów Marika Majewska ze słynnego AZS AWF Gorzów zdobyła brązowy medal w biegu na 60 metrów przez płotki, przegrywając jedynie z Pia Skrzyszowską i Weroniką Nagięć. Majewska pokonała dystans w 8.13 sekundy, co dało jej równocześnie srebrny medal w kategorii U23.

Kiedy opisywała swoje odczucia po zawodach, Majewska wyraziła radość i optymizm, mówiąc: „Jestem szczęśliwa. To jest hala, to jest pięć płotków. Od początku trzeba biegać szybko. Popracujemy nad startem i mam nadzieję, że latem będzie bardzo szybko. Będzie tylko lepiej”. Kolejny medal dla gorzowskiego klubu w kategorii U23 zdobyła Kornelia Lesiewicz, która pomimo odpadnięcia w eliminacjach biegu na 400 metrów (czas 54.12), zdobyła złoto dla swojej kategorii wiekowej.

Drugi dzień zawodów przyniósł dodatkowe powody do radości dla gorzowskiego teamu. Łukasz Żok z ALKS AJP Gorzów wygrał finał biegu na 200 metrów z czasem 21.14, powtarzając swój sukces z 2022 roku. Po wyścigu ocenił, że „wszyscy zawodnicy byli troszeczkę rozkojarzeni” z powodu tego, że musieli ruszać na pełnej prędkości aż trzy razy, ale ostatecznie udało mu się zdobyć pierwsze miejsce, co go niezwykle ucieszyło.

Nikola Horowska, również reprezentująca ALKS AJP Gorzów, musiała zadowolić się srebrem w skoku w dal. Choć prowadziła do końca czwartej serii z wynikiem 6,43 metra, to w ostatniej rundzie Anna Matuszewicz z MKL Toruń przeskoczyła ją o centymetr. Niezadowolenie Horowskiej nasiliło się, gdy jej długi skok z pierwszej próby został uznany za spalony przez sędziów i aparaturę pomiarową, mimo że według wielu obserwatorów nie było to prawdą.

Zawody zakończyły się triumfalnie dla gorzowskich sportsmenek, kiedy sztafeta kobieca 4×200 metrów AZS AWF, w składzie Aleksandra Jeż, Marika Majewska, Kaja Wesołowska i Martyna Trocholepsza, pokonała dystans w czasie 1:38.06. To był najlepszy wynik wśród wszystkich sztafet i dał gorzowiankom złoty medal.