Dirt Park w Gorzowie: ekstremalna atrakcja dla miłośników jazdy na rowerze

Dirt Park w Gorzowie: ekstremalna atrakcja dla miłośników jazdy na rowerze

Planuje się budowę Dirt Parku, toru rowerowego o zróżnicowanym poziomie trudności, w gorzowskim parku Zacisze. W ramach przetargu na realizację tej inwestycji zgłosiły się trzy firmy, spośród których jedna złożyła ofertę mieszczącą się w dostępnym budżecie. Okres realizacji projektu ma wynosić pięć miesięcy.

W ramach budżetu obywatelskiego dla parku Zacisze w Gorzowie, zaplanowano stworzenie Dirt Parku – toru rowerowego dedykowanego fanom ekstremalnych doświadczeń sportowych. W końcu stycznia, spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie otworzyła kolejny przetarg na wykonanie prac budowlanych związanych z utworzeniem Dirt Parku i drobnych elementów architektury miejskiej. Poprzednia próba przetargowa zakończyła się brakiem ofert.

Budżet przeznaczony na budowę Dirt Parku wynosi 500 tys. zł brutto. Tym razem przetarg przyciągnął aż trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę, jednocześnie mieszczącą się w wyznaczonym budżecie, złożyło wrocławskie PUMPIT, proponując kwotę 495 tys. 878,74 zł brutto. Leszek Kułak – Budownictwo sportowe, inżynier krajobrazu ze Skwierzyny zaoferował 532 tys. 100,57 zł brutto, a BikeUniverse z Myślenic – 539 tys. 905,30 zł brutto.

Teraz urzędnicy skupią się na analizie ofert pod kątem formalnym. Jeżeli nie zostaną zauważone żadne nieprawidłowości i braki formalne, niewykluczone jest, że przetarg zostanie rozstrzygnięty na korzyść PUMPIT z Wrocławia.

Wybrany wykonawca otrzyma pięć miesięcy na realizację projektu licząc od dnia podpisania umowy. Oznacza to, że jeżeli umowa zostanie podpisana na przełomie lutego i marca, tor rowerowy powinien być gotowy jeszcze w wakacje 2024.

Dirt Park ma powstać w południowo-zachodniej części parku Zacisze i ma zawierać górkę startową oraz trzy tory o różnym stopniu trudności (hopki, pump-track i quarter). Planuje się również utworzenie czwartego toru przeznaczonego do jazdy powrotnej. Tor będzie dedykowany dla młodzieży oraz wszystkich osób, które cenią sobie ekstremalną jazdę na rowerze. Dodatkowo, mieszkańcy będą mogli korzystać z nowo powstałej wiaty parkowej i ławek.