Flota MZK Gorzów zasiliła się czterema używanymi autobusami MAN

Flota MZK Gorzów zasiliła się czterema używanymi autobusami MAN

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim powiększył swoją flotę o cztery używane autobusy. Dodatkowe pojazdy, które dotarły do nas z Austrii, to marka MAN. Już teraz można je spotkać na ulicach miasta, ułatwiając komunikację mieszkańcom.

W styczniu tego roku zamówiono cztery używane autobusy marki MAN, które już pod koniec miesiąca przybyły do Gorzowa. Od tamtego czasu służą mieszkańcom miasta, ułatwiając im codzienną komunikację. Autobusy zostały wyposażone w klimatyzację, tablice kierunkowe LED oraz system zapowiedzi przystankowych.

Dla zakupu czterech dodatkowych autobusów MZK Gorzów przeznaczyło 3 mln 870 tysięcy złotych. Ostatecznie oferta MLeasing na dostawę tych pojazdów wyniosła 3 mln 896 tysięcy złotych.

Zgodnie z informacjami dostępnymi na Wikipedii, obecnie Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie posiada 84 autobusy. Najnowsze modele to hybrydowe i elektryczne Solarisy. Mimo to, większość floty to autobusy marki MAN, których na gorzowskich ulicach jeździ od lutego 2024 łącznie 62.

System komunikacji autobusowej w Gorzowie Wielkopolskim działa od 1960 roku. Obecnie obejmuje on 37 linii autobusowych, w tym 3 nocne.