Podaruj swoje serce Gorzowowi – Walentynkowa akcja promująca miasto

Podaruj swoje serce Gorzowowi – Walentynkowa akcja promująca miasto

Znów nadszedł czas, kiedy centrum Gorzowa zapełniło się niezliczoną ilością serdecznych balonów. W każde południe liczba ta wynosiła dokładnie 250, a wszystko to za sprawą wyjątkowej akcji „Zakochaj się w Gorzowie”. Akcja ta miała na celu nie tylko integrację mieszkańców miasta, ale także zachęcenie ich do wyrażenia swojej miłości do miejsca, które nazywają domem. Ten niecodzienny sposób obchodzenia Walentynek stał się już tradycją.

Miasteczko znane jako Gorzów przeprowadza tę unikalną inicjatywę od siedmiu lat. W ramach walentynkowego świętowania, władze miasta zachęcają gorzowian do udziału w tej uroczej zabawie, która przenosi się na ulice miasta. Tegoroczna edycja nie była wyjątkiem.

Kluczowy element akcji to „las” składający się z 250 czerwonych balonów w kształcie serca. Każdy z nich był do wzięcia, pod warunkiem, że chętny wypełni dołączony do balonu bilecik. Na nim gorzowianie mieli napisać, dlaczego warto jest kochać Gorzów i zdecydować się na stałe zamieszkanie w tym miejscu. Zebrane bileciki były następnie składane w specjalną skrzynię, całą w kształcie serca. Pomimo deszczowej pogody, nie brakowało ludzi pragnących zdobyć jedno z tych charakterystycznych czerwonych serc.

Wśród powodów, dla których warto kochać Gorzów, wymieniane były przede wszystkim piękne zieleń miasta, bliskość natury, zróżnicowana oferta kulturalna z „Dobry wieczór Gorzów” na czele i oczywiście niesamowici mieszkańcy.

Co roku Walentynki pełnią w Gorzowie funkcję przypomnienia o urokach i walorach tego miejsca. Partnerem wydarzenia był park „Silwana”, który dostarczył ramki do zdjęć i drobne upominki dla uczestników. Dodatkowo, dzięki wsparciu Gorzowskiego Rynku Hurtowego, do każdego balonika dołączono soczyste jabłko.