Straszny wypadek na drodze S3: Trzy pojazdy zderzyły się, a jedno auto dachowało po przebiciu barier

Straszny wypadek na drodze S3: Trzy pojazdy zderzyły się, a jedno auto dachowało po przebiciu barier

Na drodze ekspresowej S3 w okolicach Gorzowa doszło do groźnego wypadku. Zestawienie trzech pojazdów – toyoty, citroena i ciężarówki – miało miejsce na pasie prowadzącym w kierunku Gorzowa. Toyota nie tylko wepchnęła się w bariery energochłonne, lecz także przemknęła na drugą stronę jezdni, kończąc swoją jazdę na boku. Nieuniknionym skutkiem tego incydentu było zablokowanie obu jezdni ekspresówki S3.

Dyżurny strażacki komendant miejskiego Gorzowa otrzymał powiadomienie o tym tragicznym incydencie dnia 7 maja o godzinie 17:55, który miał miejsce na 73 kilometrze ekspresowej drogi S3, nieopodal miejscowości Rębowo. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano dwie jednostki straży pożarnej, a także policję i służby medyczne.

Zgodnie z ustaleniami, na pasie prowadzącym do Gorzowa doszło do katastrofalnego zderzenia pomiędzy toyotą hilux, citroenem C5 oraz pojazdem ciężarowym. Toyota, niesiona impetem uderzenia, przebiła bariery energochłonne i przemieściła się na przeciwną stronę jezdni. Zatrzymała się dopiero na boku, na pasie prowadzącym do Szczecina. Kierowca Toyoty został natychmiast przekazany pod opiekę medyczną.

Analiza sytuacji wykazała, że kierujący toyotą, poruszający się prawym pasem w kierunku Gorzowa, zdecydował o zmianie pasa na lewy. Niestety, nie zauważył tam obecności citroena, co doprowadziło do starcia obu pojazdów. Siła zderzenia była tak duża, że toyota przebiła bariery energochłonne i doszło do jej dachowania na przeciwnym pasie. Citroen z kolei uderzył w tył ciężarówki. Jak poinformował Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, mężczyzna za sterem toyoty został ukarany mandatem w wysokości 1100 zł za spowodowanie tego wypadku.