Ponowna blokada drogi S3 przez rolników. Kłopoty dla kierowców już w najbliższy piątek

Ponowna blokada drogi S3 przez rolników. Kłopoty dla kierowców już w najbliższy piątek

Jak wygląda planowanie podróży na trasie z Gorzowa do Szczecina w nadchodzące popołudnie piątkowe? Wskazane jest zdecydowanie się na drogę alternatywną. Powód? Rolnicy z terenu zachodniopomorskiego postanowili kolejny raz utrudnić ruch na drodze. A co jeszcze bardziej niepokojące dla kierowców – mają prawo to robić w dowolnym momencie.

Wójt gminy Kozielice, która obejmuje teren węzła S3 Pyrzyce, nie dostrzegł żadnych przeszkód i udzielił zgody na blokadę S3 w Pyrzycach od 25 kwietnia aż do 30 czerwca. Wobec tego rolnicy mają możliwość blokowania trasy według własnej uznaniowości lub całkowitego zablokowania ekspresówki. Na szczęście dla podróżujących tą trasą kierowców, protesty nie są tak uciążliwe jak te przeprowadzone przy węźle Myśliborzu. Choć ta sytuacja może ulec zmianie w dowolnym momencie.

Następne działania protestacyjne rolników z zachodniopomorskiego są zaplanowane na najbliższy piątek 10 maja. W godzinach od 14 do 16 droga S3 będzie zablokowana w obu kierunkach. Zamknięcie będzie dotyczyło odcinka o długości 50 km od węzła Myślibórz, aż do Gryfina.

Kierujący pojazdami na trasie S3 z Gorzowa w stronę Szczecina będą zmuszeni skorzystać z trasy alternatywnej poprzez skręcenie na węźle Myślibórz na drogę wojewódzką nr 119 i kierować się w stronę Pyrzyc aż do miejscowości Stare Czarnowo. Tam będą musieli skierować swoje pojazdy na drogę wojewódzką nr 120, aby wrócić na S3 przez miejscowość Gardno, korzystając z węzła Gryfino.

Zgodnie z informacjami podanymi przez rolników, mimo blokady na trasie będą mogły poruszać się wszystkie służby, pojazdy uprzywilejowane, transporty ponadgabarytowe oraz pojazdy medyczne.