Sprawa związana z zastrzeleniem Ukrainki – sąd rozporządził trzy uniewinnienia

Sprawa związana z zastrzeleniem Ukrainki – sąd rozporządził trzy uniewinnienia

Sąd uniewinnił trzech policjantów z Gorzowa, którzy zostali posądzeni o nieprawidłowe przeprowadzenie interwencji. Ich działanie zakończyło się śmiertelnym postrzeleniem obywatelki Ukrainy w wieku 26 lat. Policjanci zdaniem oskarżyciela działali niezgodnie z przepisami, jednak sąd po przeanalizowaniu materiału dowodowego postanowił ich uniewinnić. Do niedawna jeszcze cały Gorzów Wielkopolski rozbrzmiewał sprawą związaną z zastrzeleniem obywatelki Ukrainy.

Okazało się, że została ona zastrzelona przez swojego narzeczonego. Postanowił ją zabić, gdy zrozumiał, że kobieta nie odwzajemnia jego uczuć. Dlaczego tak właściwie prokuratura przyglądała się działaniom policjantów? Okazało się bowiem, że miesiące przed całym zajściem kobieta zgłaszała sprawę na policję. Obawiała się byłego partnera. Jednak policjanci uznali związaną z nimi sprawę za wykroczenie i nie interweniowali.

Prokuratura dokładnie przeanalizowała kulisy tej sprawy

Prokuratura w Szczecinie z początku ustaliła, że policjant, który zajął się sprawą, zakwalifikował ją jako wykroczenie, pomimo tego, że z punktu widzenia prawa sprawa była przestępstwem. Podobno w sierpniu policjant nie przyjął kolejnego z zawiadomień od kobiety, co zdaniem śledczych mogło mieć pośredni wpływ na zagrożenie jej życia, a jak wszyscy wiemy, sprawa zakończyła się w sposób tragiczny.

Prokuratura zarzuciła policjantowi, że działał na szkodę kobiety. Akt oskarżenia został wystosowany przeciwko policji oraz przełożonym funkcjonariusza. Prokuratura domagała się aż trzech lat pozbawienia wolności, jednak ostatecznie sąd postanowił uniewinnić funkcjonariuszy. Zgodnie z rozporządzeniem sądu okazało się, że wszyscy funkcjonariusze działali w zgodzie z rozporządzeniami komendanta z 2008 roku. Dlatego też nie poniosą oni winy.