Renowacja Gorzowskiej ulicy Spichrzowej za 12,7 milionów złotych

Renowacja Gorzowskiej ulicy Spichrzowej za 12,7 milionów złotych

Na poprawę stanu ostatniego fragmentu ulicy Spichrzowej w Gorzowie zdecydowały się dwie firmy, które również uczestniczyły w poprzednim procesie przetargowym. Istotnym jest jednak fakt, że obecne propozycje są tańsze od tych przedstawionych wcześniej. Najmniejsza kwota zaproponowana wynosi około 12,7 milionów złotych i mieści się w dostępnym budżecie. Wybranemu wykonawcy zostanie przyznane 14 miesięcy na zakończenie wszelkich prac.

W połowie listopada 2023 roku, lokalna organizacja Gorzowskie Inwestycje Miejskie anulowała przetarg na renowację ulicy Spichrzowej – od mostu Staromiejskiego do ulicy Hejmanowskiej. Na ten cel przeznaczono dokładnie 12 milionów 951 tysięcy 373,10 złotych. Niemniej, najniższa oferta przyszła od konsorcjum TORMEL i WUPRINŻ S.A z Poznania, które zaproponowało realizację zadania za 14 milionów 498 tysięcy 261,62 złotych. Oznacza to, że oferowana cena przekraczała budżet o ponad 1,5 miliona złotych.

W związku z tym, na początku grudnia 2023 roku rozpoczęto następny proces przetargowy. Firmy mogły zgłosić swoje oferty do czwartku, 4 stycznia. Budżet pozostał niezmieniony – ponownie przeznaczono na ten cel sumę 12 milionów 951 tysięcy 373,10 złotych.

Tak jak poprzednio, zainteresowanie przetargiem wykazały te same firmy. Ciekawe jest jednak, że ich aktualne propozycje są mniej kosztowne. Konsorcjum TORMEL i WUPRINŻ S.A z Poznania zaproponowało wykonanie zadania za 12 milionów 741 tysięcy 28,89 złotych, co oznacza, że oferta mieści się w budżecie. Z drugiej strony, firma Eurovia Polska S.A. przedstawiła propozycję wartą 13 milionów 528 tysięcy 294,78 złotych.

Na chwilę obecną urzędnicy badają oferty pod kątem formalnym. Jeśli nie pojawią się żadne problemy, wybrana zostanie najtańsza oferta. Oznacza to, że firmom TORMEL i WUPRINŻ S.A zostanie powierzona renowacja ostatniego odcinka ulicy Spichrzowej za kwotę 12 milionów 741 tysięcy 28,89 złotych. Wykonawca będzie miał 14 miesięcy od momentu podpisania umowy na zakończenie inwestycji.

Renowacja ulicy Spichrzowej w Gorzowie obejmie 500-metrowy odcinek, który aktualnie jest w stanie opłakanym. Prace budowlane mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze oraz przepustowości skrzyżowania ulic: Spichrzowej, Nadbrzeżnej, Chrobrego i Mostowej.

W ramach projektu zostanie wykonana nowa nawierzchnia, chodniki, system odwodnienia i oświetlenie. Planowane jest również stworzenie około 20 miejsc parkingowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), ścieżki rowerowej od Mostu Staromiejskiego wzdłuż ulicy Chrobrego, parkingu dla rowerów oraz samoobsługowej stacji naprawy rowerów. Oprócz tego firma Wodociągi i Kanalizacja przeprowadzi renowację sieci wodociągowej wraz z przyłączami do budynków.