14-letnia dziewczynka potrącona przez Citroena podczas wysiadania z tramwaju

14-letnia dziewczynka potrącona przez Citroena podczas wysiadania z tramwaju

Niekontrolowane zachowanie kierowcy Citroena doprowadziło do zdarzenia drogowego, które miało miejsce na nowo otwartym przystanku przy ulicy Warszawskiej w Gorzowie. Mężczyzna, nie zastosował się do przepisów ruchu drogowego i nie zatrzymał pojazdu przed stojącym tramwajem, co skutkowało potrąceniem 14-letniej dziewczyny, która opuszczała pojazd komunikacji miejskiej. W rezultacie tego nieszczęśliwego wypadku, młoda ofiara została natychmiast przekazana pod opiekę służb ratunkowych.

Informacja o tym tragicznym incydencie dotarła do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie w czwartek 4 stycznia, tuż przed godziną 18.00. Zgłoszenie o potrąceniu pasażerki na świeżo uruchomionym przystanku tramwajowym u zbiegu ulicy Warszawskiej i placu przy Liceum Plastycznym promptnie spowodowało wysłanie na miejsce patrolu policji, ekipy karetki pogotowia oraz nadzoru ruchu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

W momencie zdarzenia, tramwaj należący do linii numer 1 poruszał się w kierunku Fieldorfa-Nila. Po zatrzymaniu pojazdu na przystanku przy ulicy Warszawskiej przez motorniczego i otworzeniu drzwi dla pasażerów, doszło do tragicznego incydentu. Mężczyzna prowadzący Citroena nie zastosował się do zasad ruchu drogowego i nie zatrzymał swojego auta przed stojącym tramwajem, co doprowadziło do potrącenia 14-letniej dziewczynki.

Mimo iż wstrząsający wypadek spowodował konieczność natychmiastowej interwencji służb medycznych wobec młodej ofiary, na szczęście nie odnotowano u niej poważniejszych obrażeń ciała. W wyniku tego zdarzenia, ruch tramwajów w kierunku Fieldorfa-Nila został czasowo zawieszony.