Nowy budynek mieszkalny GTBS powstanie na osiedlu Zawarcie dzięki zwycięskiemu wnioskowi o preferencyjny kredyt

Nowy budynek mieszkalny GTBS powstanie na osiedlu Zawarcie dzięki zwycięskiemu wnioskowi o preferencyjny kredyt

Zwycięski wniosek o preferencyjny kredyt w konkursie Banku Gospodarstwa Krajowego otwiera drogę do realizacji nowego projektu budowlanego na terenie Gorzowa. Planowany jest budynek mieszkalny komunalny, który stanąć ma na lokalnym osiedlu Zawarcie.

Bank Gospodarstwa Krajowego otrzymał prawie setkę wniosków z różnych regionów Polski, dotyczących uzyskania preferencyjnego kredytu. Takie wsparcie finansowe ma za zadanie umożliwić budowę mieszkań do wynajęcia dla osób, które nie są w stanie nabyć własnej nieruchomości, ale ich dochody są wystarczające do pokrycia kosztów wynajmu lokalu komunalnego.

Prezes Gorzowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Tomasz Gierczak, podkreśla że liczba chętnych do skorzystania z kredytu przewyższała dostępne środki, co spowodowało wprowadzenie przez bank systemu punktacji. Wnioski gorzowskiej spółki okazały się bezkonkurencyjne, zdobywając 110 punktów i tym samym wyprzedzając propozycje innych instytucji, takich jak TBS z Pszczyny (94 punkty) czy Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Wielkopolska z Rawicza (88 punktów).

Środki uzyskane z kredytu pozwolą na wzniesienie na gorzowskim Zawarciu czterokondygnacyjnego budynku mieszkalnego. W obiekcie przewidziano miejsce na 97 mieszkań. Projekt jest już gotowy, a spółka posiada również wymagane pozwolenie na budowę. Obecnie cała inwestycja czeka tylko na rozstrzygnięcie przetargu i wybór wykonawcy.

Planowany obiekt dołączy do portfolio Gorzowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które już teraz dysponuje budynkami mieszkalnymi zlokalizowanymi przy ulicach Dekerta, Czartoryskiego i Prądzyńskiego.

Zainteresowanie preferencyjnym kredytem było duże – pierwsze 61 wniosków ma szanse na jego otrzymanie. Wśród nich, na 58. miejscu uplasował się wniosek Gorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, który zdobył 33 punkty.