Prace remontowe na ulicy Sikorskiego w Gorzowie – kiedy zakończą?

Prace remontowe na ulicy Sikorskiego w Gorzowie – kiedy zakończą?

Trwa proces renowacji południowej jezdni na ulicy Sikorskiego w Gorzowie. Prace, które obejmują wymianę płyt drogowych przed budynkiem urzędu miasta, mają zakończyć się jeszcze w styczniu.

Można zadać pytanie, dlaczego ta konkretna część miasta jest remontowana, zwłaszcza że przeszła już gruntowną przebudowę od lutego 2018 r. do września 2020 r.? W trakcie tej przebudowy, sekcja drogi od katedry do skrzyżowania z ulicami Dzieci Wrzesińskich i Herberta została wyłożona płytami zamiast asfaltu, a fragment prowadzący od ulicy Pionierów do siedziby magistratu pozostawiono do użytku dla ruchu kołowego w obu kierunkach. Prace związane z układaniem kostki brukowej na skrzyżowaniu ulic Wełniany Rynek i Pionierów zostały przeprowadzone pod koniec 2019 roku i na początku 2020 roku. Niestety, już na przełomie lat 2021/2022, płyty ułożone na tym obszarze zaczęły „klawiszować” czyli poruszać się pod ciężarem samochodów, co prowadziło do ich pękania i kruszenia.

Najtrudniejsza sytuacja wystąpiła na skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego z Wełnianym Rynkiem. Na początku 2022 roku, tę część drogi poddano naprawie, jednak efekt utrzymał się tylko przez rok. W 2023 roku płyty ponownie zaczęły „klawiszować” co spowodowało decyzję o wymianie płyt na całej tej części drogi, którą przemierzają pojazdy.

Prace naprawy nawierzchni, które są objęte pięcioletnią gwarancją, rozpoczęto w lipcu 2023 roku. Pierwotnie planowano je zakończyć do końca lata, jednak prace napotkały na opóźnienia i do teraz nie zostały zakończone. Początkowo planowano wymienić płyty na południowej jezdni już w sierpniu, ale proces ten rozpoczęto dopiero na przełomie 2023/2024 roku.

Warto przypomnieć, że przebudowa ulicy Sikorskiego kosztowała aż 60 milionów złotych.