Przystanek tramwajowy przy Liceum Plastycznym wraca do użytku po sześciomiesięcznej przerwie

Przystanek tramwajowy przy Liceum Plastycznym wraca do użytku po sześciomiesięcznej przerwie

Po pół roku nieobecności, przystanek Miejskiego Zakładu Komunikacji (MZK) przy Liceum Plastycznym na ulicy Warszawskiej, obsługujący tramwaje jadące w kierunku ronda Santockiego, zostanie ponownie wprowadzony do eksploatacji. Został on początkowo utworzony na początku tego roku, aby ulepszyć system komunikacji miejskiej. Niestety, szybko wyszło na jaw, że stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa pasażerów.

Zgodnie z informacjami od MZK, przystanek o nazwie „Pl. Staromiejski” wróci do użytku od soboty 22 czerwca. Będzie dostępny dla pasażerów linii tramwajowych numer 1, 3 i 4. Znajduje się on przy skrzyżowaniu z ulicą Szkolną, niedaleko Liceum Plastycznym, i kieruje się w stronę ronda Santockiego. Dodatkowo, przystanek będzie również obsługiwać pasażerów linii autobusowej numer 122.

Utworzony na początku tego roku, nowy przystanek tramwajowy znajduje się w bliskim sąsiedztwie Państwowej Szkoły Sztuk Plastycznych na ulicy Warszawskiej. Niestety, dosyć szybko okazało się, że wymaga on dalszych prac mających na celu poprawę bezpieczeństwa pasażerów korzystających z miejskiej komunikacji.

Miejskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo ruchu drogowego i publiczną komunikację miejską zdecydowały, że od 6 stycznia przystanek zostanie tymczasowo zamknięty. Zamknięcie miało trwać tylko do momentu wprowadzenia dodatkowych środków zwiększających bezpieczeństwo pasażerów. Początkowo przewidywano, że te prace potrwają kilka tygodni, jednak ostatecznie proces trwał aż pół roku.

Decyzja o utworzeniu tego przystanku była odpowiedzią na liczne prośby i sugestie od uczniów lokalnych szkół, które powstały w tym obszarze w ostatnich latach. Również mieszkańcy nowo wybudowanych budynków w pobliżu oraz gorzowianie korzystający z lokalnych instytucji usługowych i obiektów kulturalnych prosili o jego utworzenie.