Poranne kontrole trzeźwości kierowców w Gorzowie zakończone sukcesem

Poranne kontrole trzeźwości kierowców w Gorzowie zakończone sukcesem

Policja przeprowadziła wczesne badania trzeźwości na drogach, w ramach których wielu kierowcom przeprowadzono alkomat. Nie stwierdzono obecności alkoholu w organizmach żadnego kierowcy. Mimo to, policjanci nie zamierzają rezygnować z prowadzenia podobnych działań i już planują kolejne interwencje.

Funkcjonariusze policyjni rutynowo przeprowadzają kontrole trzeźwości na ulicach Gorzowa wyposażone w alkomaty. Trzeźwość jest fundamentem bezpieczeństwa na drogach. Jak jednak dowodzą wcześniejsze interwencje, nie wszyscy kierowcy stosują się do tych ważnych zasad. Wiele osób, nawet będąc pod wpływem alkoholu, decyduje się na ryzykowne działanie i prowadzenie pojazdu. Tym razem sytuacja była zupełnie inna.

17 czerwca, w poniedziałkowe przedpołudnie, tuż przed 7.00 rano, policjanci pojawili się na ulicy Wyszyńskiego. Kontroli poddawane były osoby jadące do miasta od strony Kłodawy. Kilkuset kierowców było sprawdzanych za pomocą alkomatów i wszyscy okazali się być trzeźwi. Komisarz Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie podkreślił, że od dawna nie spotkano się z taką sytuacją, kiedy podczas porannych kontroli nie stwierdzono obecności alkoholu u żadnego z kierowców. Zdecydowanie pochwalił tak odpowiedzialne zachowanie.

Mimo zadowolenia z wyników poniedziałkowych kontroli, policjanci nie zamierzają rezygnować z prowadzenia badań trzeźwości. Nad bezpieczeństwem na drogach Gorzowa i pobliskich miejscowości będą nadal czuwać, przeprowadzając intensywne działania kontrolne wśród uczestników ruchu drogowego.