Przebudowa drogowa w Gorzowie: harmonogram prac ulega opóźnieniu

Przebudowa drogowa w Gorzowie: harmonogram prac ulega opóźnieniu

Projekt mający na celu przebudowę ulicy Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie, w tym budowę ronda oraz renowację skrzyżowania ulic Słowiańskiej, Żwirowej i Roosevelta, potwierdził znaczne opóźnienia w zgodzie z pierwotnym harmonogramem. Przewiduje się, że niektóre prace zostaną ukończone w lipcu, podczas gdy inne będą musiały czekać do września.

Projekt jest realizowany przez firmę Eurovia Polska S.A., która została wynajęta do przeprowadzenia prac za kwotę 27 milionów 411 tysięcy 818,07 złotych. Prace obejmują renowację ulicy Kosynierów Gdyńskich, przebudowę skrzyżowania tej ulicy z Rooseveltem, Słowiańską i Żwirową oraz budowę nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Słowiańskiej i Fredry.

Zgodnie z oryginalnym harmonogramem, rondo na skrzyżowaniu ulic Słowiańskiej i Fredry oraz skrzyżowanie Słowiańskiej, Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i Żwirowej miało być gotowe do końca 2023 roku. Całość inwestycji miała być finalizowana do zakończenia czerwca 2024 roku.

Jesienią poprzedniego roku, wykonawca zapewniał, że wszystkie prace związane z renowacją ulicy Kosynierów Gdyńskich i budową ronda na skrzyżowaniu Słowiańskiej i Fredry zostaną ukończone na przełomie maja i czerwca 2024 roku. Niestety, ten harmonogram nie będzie dotrzymany.

Wykonawca przekazał wniosek o przesunięcie terminu zakończenia prac i zawarł aneks do umowy ze spółką Gorzowskie Inwestycje Miejskie. Z najświeższych danych wynika, że rondo przy Słowiance wraz z całą ulicą Kosynierów Gdyńskich zostanie ukończone do lipca 2024. Natomiast prace na skrzyżowaniu potrwają znacznie dłużej.

W listopadzie 2023 roku pojawiły się informacje o znacznym opóźnieniu w przebudowie skrzyżowania Słowiańskiej, Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i Żwirowej. Wtedy wykonawca deklarował, że skrzyżowanie będzie gotowe w lipcu 2024 roku. Obecnie wiemy, że ta data jest nieaktualna.

Ewa Iwańska, dyrektor biura zarządu spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie, przekazała nowy termin zakończenia prac na skrzyżowaniu. Wygląda na to, że renowacja skrzyżowania zostanie ukończona we wrześniu 2024 roku. Pokrywa się to z nowym harmonogramem i wynika z kolizji napotkanych w trakcie trwania prac, między innymi z siecią średniego napięcia.

W efekcie, przebudowa skrzyżowania zajmie dokładnie 16 miesięcy, podczas gdy pierwotnie miała zostać zakończona w ciągu tylko 6 miesięcy.