Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego przyznaje stypendia i nagrody sportowe za osiągnięcia w roku poprzednim

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego przyznaje stypendia i nagrody sportowe za osiągnięcia w roku poprzednim

Jak ma to miejsce każdego roku w marcu, tak i tym razem Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego, Jacek Wójcicki, postanowił docenić sportowców i trenerów, którzy wyróżnili się swoimi osiągnięciami na krajowych i międzynarodowych arenowach sportowych. Przyznał im w uznaniu nagrody finansowe oraz stypendia sportowe.

Wiceprezydent miasta, Jacek Szymankiewicz, wyraził dumę i radość z powodu osiągnięć sportowców, podkreślając jak ważne są dla mieszkańców Gorzowa. Zwrócił uwagę na rosnącą liczbę dyscyplin sportowych oraz liczby wyróżnionych zawodników i trenerów, dając to nadzieję na jeszcze więcej sukcesów, medali i rekordów.

Jan Kaczanowski, przewodniczący Rady Miasta, dodał, że pomimo znaczących inwestycji w infrastrukturę sportową taką jak hala CEZiBu, stadion lekkoatletyczny czy hala Arena, efekty są widoczne i warto było zainwestować te pieniądze. Wygląda na to, że mieszkańcy oraz samorządowcy otrzymują wspaniałą nagrodę w postaci sukcesów i medali zdobywanych przez sportowców.

W tym roku stypendia sportowe zostały przyznane 33 zawodnikom i 9 trenerom. Na tego typu wsparcie przeznaczono łącznie 417 tysięcy złotych. Jednocześnie, jednorazowe nagrody sportowe otrzymało 211 zawodników i 43 trenerów, na co miasto przeznaczyło 536 500 złotych.

Wśród laureatów znaleźli się m.in. Martyna Muchajer (mistrzyni Polski juniorek w golfa), Joanna Owczarska i Lena Kopeć (mistrzynie Polski w maratonie kajakowym), Oleksii Koliadych (trzeci zawodnik świata w kajakarstwie) czy Martyna Jankowska (Młodzieżowa Mistrzyni Świata w wioślarstwie). Zasłużone wyrazy uznania zebrali m.in. Nikola Horowska, Wiktor Głazunow, Zuzanna Lesner, Anna Puławska i Olga Michałkiewicz.

Spośród wszystkich laureatów najwięcej aplauzu zebrała najbardziej sportowa rodzina w mieście; rodzina Rynkiewicz. Mateusz Rynkiewicz to trzeci zawodnik mistrzostw Polski w kajakarstwie klasycznym, Zofia Rynkiewicz to druga zawodniczka długodystansowych mistrzostw Polski w kajakarstwie, zaś Zuzanna Rynkiewicz to Mistrzyni Polski w kajakarstwie. Matka Zofii i Zuzanny, Agnieszka Rynkiewicz, reprezentowała nas godnie w telewizyjnym programie „Ninja Warrior Polska”.