Potwierdziły się przypuszczenia. Przebudowy w okolicy Chrobrego będą opóźnione!

Potwierdziły się przypuszczenia. Przebudowy w okolicy Chrobrego będą opóźnione!

Dokładnie 29 października, czyli w ubiegły piątek rozpoczął się kolejny etap związany z przebudową ulicy Chrobrego. Niestety nie mamy najlepszych wieści na temat postępowania prac remontowych, ponieważ zgodnie z najnowszymi informacjami, zostaną opóźnione. Nawet jeżeli w trakcie zimy pogoda będzie sprzyjająca i robotnicy będą mogli kontynuować przebudowę, prawdopodobnie zajmie ona więcej niż kwartał. Obecnie oszacowaliśmy, że przebudowa całego szlaku remontowego może potrwać nawet 4 miesiące. Wiemy zatem, że praca nie zostanie zakończona w ustalonym terminie, tak jak zakładaliśmy na początku.

Roboty postępują dynamicznie, jednak dowiadujemy się o opóźnieniach związanych z powolnymi dostawami materiałów budowlanych. Aktualnie robotnicy zajmują się przede wszystkim wyrównywaniem ziemi. Będzie ona niezbędna podczas wykładania wierzchniej warstwy ulicy i chodnika. Już kilkadziesiąt metrów dalej, kierowcy mają dostęp do świeżo odnowionego asfaltu. Przebudowa traktu drogowego w samym centrum wygląda coraz lepiej. Mimo wszystko zniecierpliwieni kierowcy niestety będą musieli jeszcze trochę poczekać na koniec wszystkich prac związanych z ulicą Chrobrego.

Kolejny etap przebudowy w okolicy ulicy Chrobrego

W piątek rozpoczął się etap przebudowy dróg. Przebudowa drogi postępuje najszybciej w okolicach kawiarni Letnia. Robotnicy wykazali się niezwykle dynamiczną etyką pracy, ponieważ dosłownie jeden dzień zerwali stary asfalt użytkowy. To dobry sygnał. Mimo wszystko uważamy, że poprzednie opóźnienia i tak nie pozwolą podwykonawcom wyrobić się do końca tego roku. Niestety brak dostaw materiałów niezbędnych do kontynuacji większość prac przeszkodził w dynamicznym rozwoju remontu. Zdaniem niektórych ekspertów, którzy ocenili aktualny stan pracy, potrzeba jeszcze około 4 miesięcy na zakończenie prac.

Mimo wszystko pamiętajmy o tym, że te przewidywania zakładają, że budowlańców nie napotkają następne przeszkody. Oprócz braków w materiałach budowlanych przeszkodzić mogą również mrozy. Nie wiemy jeszcze jaka pogoda nas czeka podczas zimy. Zimowy okres może skutecznie przeszkodzić w kontynuowaniu remontu i innych prac wykończeniowych. Dlatego też wstępne założenie dotyczące czterech miesięcy może w niedalekiej przyszłości się nieco przedłużyć.