Onkologiczny czwartek – sukces jednego z gorzowskich szpitali

Onkologiczny czwartek – sukces jednego z gorzowskich szpitali

Szpital w Gorzowie Wielkopolskim zorganizował dzień nazwany onkologicznym białym czwartkiem. Wspomniana przez nas akcja otwarta miała miejsce dokładnie 28 października. Szpital w Gorzowie udostępnił wówczas pacjentkom zupełnie darmowy dostęp do różnorodnych badań i kontroli. W ten sposób miały zbadać się prewencyjnie, aby wykluczyć ryzyko występowania raka. Co więcej, na sam koniec szpital pogratulował pacjentkom, ponieważ wzięły udział w promowaniu niezwykle istotnego wydarzenia. Przypominamy tym samym wszystkim, że najlepiej zapobiegać, zamiast leczyć.

Wykrycie zmian nowotworowych dostatecznie wcześnie może pomóc uniknąć groźnych dla organizmu zabiegów lub używania chemii. Zaleczenie zmian nowotworowych jest o wiele bardziej efektywne od wycinaniu uszkodzonych narządów. Onkologiczny czwartek został skierowany przede wszystkim do wszystkich pań poniżej 50 roku życia. Zostały na łamach tego wydarzenia zachęcone do brania udziału w prowizorycznych kontrolach medycznych. Tego dnia do dyspozycji wszystkich pań był wykwalifikowany radiolog oraz onkolog szpitalny. Ich zadaniem było przekonanie kobiet do regularnych badań typu USG, aby zapobiegać poważnym schorzeniom.

Jakie były efekty akcji w Gorzowie? Zarząd szpitala uznał, że wydarzenie zostało zakończone dużym sukcesem!

Podczas organizowania onkologicznego białego czwartku lekarze mieli na celu przede wszystkim zwrócić paniom uwagę na to, jak ważne są badania. Profilaktyka w medycynie jest bardzo często bagatelizowana, ponieważ ludzie nie znajdują dostatecznie dużo czasu na regularne wizyty medyczne. Okazuje się jednak, że to właśnie diagnostyka pomaga zapobiegać nawet bardzo poważnym schorzeniom. Dlatego lekarze z oddziału onkologicznego w Gorzowie przypominają oraz tym samym apelują do kobiet, aby interesowały się swoim zdrowiem.

Pamiętajmy o tym, że w samobadaniu można nie wyczuć wszystkiego. Dlatego potrzebujemy co jakiś czas zdać się na profesjonalne USG. W tym przypadku lekarze zachęcili kobiety dostępnością badań. Wszystko można było zorganizować bez kolejki i bez skierowania, aby pozostawić kobietom dobre wrażenie z tego istotnego badania profilaktycznego. Wiele kobiet chętnie sprawdziło, czy wszystko jest w porządku z ich zdrowiem. Lekarze, korzystając z okazji, namawiali panie do tego, aby korzystały z tego typu kontroli medycznych na własną rękę.