Doszło do potężnej eksplozji. Niestety cały budynek stanął w ogniu!

Doszło do potężnej eksplozji. Niestety cały budynek stanął w ogniu!

W Świerkocinie strażacy musieli zmierzyć się z żywiołem, którym jest ogień. Niestety doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, które zainicjowało wybuch w budynku. Jedna z budowli w Świerkocinie położonym nieopodal Grudziądza dosłownie stanęła w ogniu. Zajęły się wszystkie drewniane kondygnacje budynku. Pożar był na tyle duży, że zagrażał obywatelom nawet w pobliskich budowlach. Strażacy musieli tamtego dnia zmierzyć się z niebywale trudnym zadaniem.

Jak przebiegała walka z żywiołem? W jaki sposób doszło do zapłonu?

W piątek 29 października doszło do okropnego wydarzenia. W budynku nieopodal okolicznego kościoła wybuchła butla z gazem. To zdarzenie doprowadziło do rozprzestrzenienia się płomieni na cały obszar budynku. Strażacy nie mogli początkowo opanować pożaru, ponieważ tlił się zarówno od strony dachu, jak i dolnej części kondygnacji.

Cały budynek musiało opuścić kilkanaście osób. Podczas pożaru została zraniona kobieta, u której wybuchła butla z gazem. Na szczęście strażakom udało się uratować 45-letnią mieszkankę miejscowości. Eskortowali ją do szpitala.