Pierwszy elektryczny samochód zakupiony przez Gorzów Wielkopolski

Pierwszy elektryczny samochód zakupiony przez Gorzów Wielkopolski

Pierwsze ekonomiczne i przyjazne dla środowiska auto zasiliło gorzowską flotę miastowych pojazdów. Niektórzy jednak zaczynają dopytywać o to, po co właściwie miastu elektryczny samochód? Niewielkich rozmiarów elektryczny samochód, który trafił do Gorzowa, jest zarówno przystosowany do ekologicznej jazdy, jak i estetyczny. Producent zadbał o to, aby wóz wyróżniał się na tle innych pojazdów. Samochód ozdobiono nietypowymi akcentami graficznymi. Ponieważ ma na sobie panoramę miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Zobaczycie na nim najpopularniejsze w Gorzowie widoki, takie jak na przykład katedrę i kilka innych estetycznych wizualizacji budynków oraz okolic. Wiele osób jednak dopytuje o to, w jakim celu tak naprawdę samochód został sprowadzony do Gorzowa. Po co tak właściwie powstał i czemu będzie służył? Okazuje się, że samochód elektryczny zostanie wykorzystany do nadzorowania Gorzowa Wielkopolskiego. Będzie się poruszał po obrębie miasta w celu oględzin całej okolicy. To pierwszy taki samochód w Gorzowie z serii wozów elektrycznych. Miasto zaczyna stawiać na ekologię.

To dopiero początek ekologicznych rozwiązań. Czy wiemy coś na temat planów Gorzowa?

Zgodnie z najnowszymi informacjami dowiadujemy się, że ekologiczny samochód, który trafił ostatnio do Gorzowa, jest zaledwie zapowiedzią tego, co nadchodzi. Miasto zamierza stawiać na coraz więcej ekologicznych rozwiązań. Podobno w niedalekiej przyszłości pojawi się jeszcze więcej zmian w zakresie elektromobilności i elektryczności w transporcie publicznym. W następne lato mają nawet pojawić się autobusy elektryczne typu Solaris. Magistrat miasto doszedł nawet do porozumienia z dużą firmą kurierską, która prowadzi dostawy na terenie Gorzowa.

Zamierzają w niedalekiej przyszłości doprowadzić do tego, aby flota pojazdów poruszająca się po mieście składała się z coraz większej ilości z elektrycznych maszyn. To imponujące, że możemy zauważyć tak dynamiczne zmiany na tle ekologicznym w naszym kraju. Auto ma również za zadanie spełnić pewien aspekt psychologiczny. Ponieważ radni miasta wierzą w to, że promowanie takich rozwiązań zachęci również mieszkańców do przyszłych inwestycji w ekologiczne maszyny. Być może uda się nakłonić więcej osób do przerzucenia się na elektromobilne pojazdy.