Jak postępują prace remontowe w Gorzowie Wielkopolskim?

Jak postępują prace remontowe w Gorzowie Wielkopolskim?

Roboty związane z przebudową kilku ulic w tym ulicą Mieszka i Chrobrego w Gorzowie miały początkowo potrwać do Grudnia. Następnie dowiedzieliśmy się, że w procesie przebudowy wystąpiły nieoczekiwane kłopoty. Kiedy zatem będziemy mogli spodziewać się zakończenia robót budowlanych w tym zakresie? Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że prace prawdopodobnie będą trwały nawet do maja przyszłego roku. Wielu mieszkańców zawiodło się na poprzednich obietnicach miasta. W szczególności wszyscy kierowcy, którzy mają dość codziennych korków powstających ze względu na objazdy w mieście.

Mimo wszystko przychodzimy z istotnymi i pociesznymi informacjami, ponieważ opóźnienie wcale nie oznacza tego, że plac budowy jest opustoszały. Okazuje się bowiem, że działania cały czas trwają. Wykonawca był jednak zmuszony do tego, aby złożyć w urzędzie miasta Gorzowa Wielkopolskiego wniosek o przedłużenie terminu wykonania inwestycji. Prace w remontowanej części miasta mimo wszystko cały czas postępują. Robotnicy dokładają swoich starań co do tego, aby nie doszło do kolejnych opóźnień.

Wbrew temu co niektórzy sądzą robotnicy wcale nie tracą czasu – praca idzie pełną parą!

Przebudowa ponad półtora kilometra nawierzchni na drodze będzie się ciągnęła jeszcze przez kilka miesięcy. Do rozbudowy należy włączyć odbudowę infrastruktury torowiska. Należy dodatkowo zająć się też ciągiem kilku przejść dla pieszych wokół ulicy Chrobrego. Wymagają renowacji ze względu na ich kiepski stan utrzymywany od wielu lat. Aktualnie pomimo opóźnienia, praca postępuje całkiem sprawnie. Budowlańcy wykładają niezbędne przedmioty pod torowisko i montaż torów. W związku z zakończeniem inwentaryzacji archeologicznej możliwe było również dodatkowe opóźnienie związane z rozpoczęciem budowy torów.

Mimo wszystko sprawnie udało się przejść przez wszystkie etapy. Inwentaryzacja archeologiczna została zakończona i zamknięta. Budowlańcy mają ponownie wolną rękę do rozbudowy nawierzchni. Inwestycja będzie realizowana wzdłuż kilku ulic. Zaczyna się w okolicy Pocztowej i kończy na obrzeżach Roosevelta. Prace konstrukcyjne idą na tyle dobrze, że budowlańcy wkrótce będą mogli zacząć wykładanie bruku. Praca brukarska prawdopodobnie zajmie kilka tygodni ze względu na to, że należy pokryć bardzo duży obszar chodnika i przejść.

Co jeszcze wiemy na temat aktualnych prac w tej okolicy?

Dowiadujemy się również o tym, że do inwestycji zostało włączone również montowanie wielu wiat przystankowych. Oznacza to, że po zakończeniu wszystkich prac, mieszkańcy będą mogli na nowo cieszyć się estetycznymi przystankami. Tym razem będą one jednak rozmieszczone w wielu lokalizacjach dookoła zarówno przejść dla pieszych, jak i postojów tramwajowych. Dodatkowo w okolicy Roosevelta powstaną przejścia podziemne. Ułatwia komunikację wszystkim osobom, które w godzinach szczytu muszą przejść między przystankami, aby dostać się na odpowiedni tramwaj lub autobus.

Aktualnie torowisko jest połączone w 95%. Oczekujemy jedynie zakończenia prac typowo budowlanych, które pokrywają renowację infrastruktury. Firma remontowa prosi wszystkich mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego o to, aby wykazali odrobinę cierpliwości. Wkrótce zostanie ona wynagrodzona ukończonym remontem torów tramwajowych, przejść podziemnych, oraz naziemnych przejść dla pieszych. Całość zostanie zwieńczona estetycznie wyłożonymi kostkami brukowymi wzdłuż kilkunastu ulic przebiegających przez najważniejsze przejścia w Gorzowie Wielkopolskim.