Poszukiwanie nowej sceny dla Gorzowa – przetarg ogłoszony

Poszukiwanie nowej sceny dla Gorzowa – przetarg ogłoszony

Administracja Gorzowa podjęła decyzję o przeprowadzeniu przetargu na dostarczenie nowej sceny, która ma zastąpić obecnie użytkowaną, już zużytą i niewystarczająco obszerną konstrukcję. Miasto uzasadniło tę inicjatywę potrzebą organizowania nadchodzących wydarzeń plenerowych na odpowiednio dużym i funkcjonalnym obiekcie.

Scena, która dotychczas służy gorzowianom na różnorodnych uroczystościach i imprezach na świeżym powietrzu, ma już dwadzieścia lat na karku. Jak mówi Marta Liberkowska, szefowa wydziału promocji i informacji w magistracie miasta Gorzów, obecna scena jest mocno zużyta i zaczyna „się sypać” ze względu na częstość jej rozkładania, biorąc pod uwagę liczbę imprez, które są organizowane.

Planowany nabytek będzie również oferował więcej miejsca niż obecna scena. Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, który nadzoruje scenę, wyjaśnił że nowa konstrukcja ma mieć wymiary 10 x 12 metrów, podczas gdy obecna ma wymiary 10 x 8 metrów. Oznacza to, że na nowej scenie będzie dostępnych 120 metrów kwadratowych dla sprzętu, podczas gdy obecna oferuje tylko 80 metrów kwadratowych.

Proces przetargowy na zakup nowej sceny został niedawno zainicjowany przez miasto, a termin składania propozycji wyznaczono na 2 listopada. Planując dalszy przebieg działań, urzędnicy oczekują, że nowa, większa scena dotrze do Gorzowa jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Z informacji uzyskanych od „Gazety Lubuskiej” wynika, że władze miasta planują także w najbliższym czasie ogłosić przetarg na nowy, większy ekran, który będzie montowany na scenie podczas różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych.