Plan Gorzowa na zakup nowej, większej sceny do organizacji imprez

Plan Gorzowa na zakup nowej, większej sceny do organizacji imprez

Władze Gorzowa Wielkopolskiego są w trakcie poszukiwania odpowiedniej firmy, która będzie w stanie dostarczyć miastu nową scenę przeznaczoną do organizowania imprez na otwartym powietrzu. Oczekiwany jest model o większych wymiarach niż dotychczas używana konstrukcja. Nowa scena ma być wielofunkcyjna, ale przede wszystkim ma służyć podczas cyklicznie organizowanych imprez plenerowych pt. „Dobry Wieczór Gorzów”.

Konieczność kupna nowej sceny wynika z obserwacji dokonanej przez władze miejskie – obecnie używana scena zaczyna odznaczać się znacznym zużyciem. Przez wiele lat była ona montowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wielkopolskim, głównie na potrzeby wydarzeń odbywających się na Starym Rynku, wchodzących w skład cyklu „Dobry Wieczór Gorzów”. Teraz nadszedł czas na zmiany i inwestycje w nową konstrukcję.

Według specyfikacji, nowa scena ma posiadać zadaszenie w formie łuku oraz modułowe podesty sceniczne. Całkowita wysokość sceny razem z zadaszeniem ma w sumie przekraczać 12 metrów, a szerokość ma wynosić co najmniej 10 metrów. Zadaszenie powinno być wykonane z czarnej plandeki, natomiast ściany boczne i tylne z czarnej siatki kotarowej. Zamówienie obejmuje także dostarczenie 60 sztuk podestów scenicznych o wymiarach 2 m na 1 m, które będą mogły być używane przez zespoły taneczne.

Cała konstrukcja musi zostać dostarczona do miasta do dnia 22 grudnia 2023 roku. Wskazany termin wynika z konieczności spełnienia zapisów umowy o dofinansowanie projektu ze środków unijnych funduszy strukturalnych, w której jako ostateczny termin realizacji wskazano 29 grudnia 2023 roku – informują władze miejskie w ogłoszeniu o przetargu.