Poszukiwani świadkowie zdarzenia drogowego w Gorzowie, gdzie kierowca potrącił pieszego i uciekł

Poszukiwani świadkowie zdarzenia drogowego w Gorzowie, gdzie kierowca potrącił pieszego i uciekł

Wraz z nadejściem drugiego dnia Bożego Narodzenia, 26 grudnia, na rondzie Santockim w Gorzowie doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem osobowym, w sposób nieodpowiedzialny, potrącił przechodnia idącego przez pasy i następnie bez skrupułów porzucił miejsce zdarzenia. Policja apeluje teraz do wszystkich, którzy mogli być świadkami tego zdarzenia.

Zgłoszenie o incydencie wpłynęło około godziny 19. Pieszy, który stał się ofiarą nieludzkiego czynu kierowcy, przechodził właśnie przez oznakowane przejście dla pieszych znajdujące się przy ulicy Podmiejskiej. Mężczyzna kierował się w stronę centrum miasta od ulicy Warszawskiej.

Mimo że przechodzień prawidłowo korzystał z przejścia, został brutalnie potrącony przez samochód osobowy. Niewiele brakowało, a sprawca mógłby odpowiedzieć za podwójne przestępstwo – po stłuczce bowiem uciekł, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Mężczyzna, który doznał obrażeń w wyniku potrącenia, został przewieziony do szpitala.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie intensywnie poszukują świadków tego tragicznego zdarzenia. Jak podkreśla Mateusz Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, każda informacja może okazać się nieoceniona dla prowadzonego śledztwa. Osoby, które były świadkami lub dysponują jakimikolwiek informacjami na temat tego incydentu, są proszone o kontakt pod numerem telefonu 47 791 27 06.