Poranny chaos na drogach Lubuskiego: Seria wypadków powoduje duże utrudnienia

Poranny chaos na drogach Lubuskiego: Seria wypadków powoduje duże utrudnienia

Początek poranka 5 dnia tygodnia w województwie lubuskim niestety nie był spokojny dla kierowców i służb ratunkowych. Wydarzyły się aż dwa groźne incydenty na drogach tego regionu. Najpierw do kolizji doszło w Szprotawie, gdzie miało miejsce zderzenie dwóch samochodów. Dodatkowo, na trasie S3 między Myśliborzem a północnym wejściem do Gorzowa Wielkopolskiego, wystąpiły poważne trudności komunikacyjne po kolejnym wypadku.

Zaistniałe problemy rozpoczęły się około godziny 9 rano, kiedy to na szosie oznaczonej numerem 12 w miejscowości Szprotawa nastąpiło zderzenie dwóch aut osobowych. Ten nieszczęśliwy przypadek skutkował koniecznością szpitalnej interwencji dla jednej osoby.

Jak wyjaśnia sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przez 30-letnią kierującą volkswagenem. Kobieta ta zignorowała znak STOP podczas wyjeżdżania ze skrzyżowania ulicy Przejazdowej z drogą numer 12 i staranowała jadący opel prowadzony przez 65-latkę. Prowadząca volkswagena doznała obrażeń i została przetransportowana do najbliższego szpitala.

Prawie równocześnie, na wyznaczonej drodze S3 pomiędzy Myśliborzem a północnym wejściem do Gorzowa Wielkopolskiego, doszło do kolejnego dramatycznego zdarzenia. Tam właśnie, niedaleko Trzcinnej, doszło do kolizji pomiędzy dwoma samochodami osobowymi oraz pojazdem ciężarowym. W wyniku tego zdarzenia, aż cztery osoby wymagały natychmiastowej pomocy medycznej.

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Myśliborzu, Piotr Jarosiński, informuje, że jedno z pojazdów przewoziło cztery osoby, w tym jedno dziecko. Drugi samochód miał na pokładzie dwie osoby, natomiast za kierownicą ciężarówki siedział jeden kierowca. Jedna z poszkodowanych osób musiała zostać przetransportowana lotniczym pogotowiem do szpitala z powodu podejrzenia uszkodzenia klatki piersiowej. Pozostałe trzy ofiary – dwie dorosłe oraz dziecko – zostały zabrane ambulansem do placówki medycznej celem obserwacji.