Policjanci z Gorzowa odzyskali skradzione pieniądze starszej kobiety

Policjanci z Gorzowa odzyskali skradzione pieniądze starszej kobiety

Przedstawiciel gorzowskiej policji podzielił się informacją, że dzięki staraniom gorzowskich kryminalnych udało się odzyskać 12 tysięcy złotych, które seniorka wyrzuciła z balkonu po tym, jak została oszukana przez oszustów. Policjanci zostali pochwaleni za ujęcie podejrzanego.

Oszuści próbowali telefonicznie oszukać kobietę, mówiąc jej, że mogą ochronić jej majątek finansowy przed osobami, które chcą go ukraść. Kobieta zastosowała się do ich żądań. Nawet po oddaniu pieniędzy, wciąż obiecywano jej, że oszczędności zostaną zwrócone. Gdy tylko rozeszła się wiadomość o zdarzeniu, funkcjonariusze policji rozpoczęli gromadzenie wstępnego materiału dowodowego i wyruszyli w poszukiwaniu kobiety – relacjonuje kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy KMP w Gorzowie Wlkp.

Patrolując pewną ulicę, stróże prawa wylegitymowali 53-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego, który miał przy sobie 12 tysięcy złotych. Pieniądze zostały zabezpieczone, a mężczyzna został zatrzymany w komisariacie. Po wysłuchaniu zarzutów trafił do tymczasowego aresztu.

Funkcjonariusze po wykonaniu swoich obowiązków oddali gorzowiance środki finansowe. Dobrze, że zostali przez nią dostrzeżeni. Mamy nadzieję, że ludzie wyciągną wnioski z tego zdarzenia, a starsze osoby, słysząc o rzekomej aktywności policjantów, zakończą rozmowę, nie dając się wykorzystać – dodał komendant Jaroszewicz.