Policja szuka oszusta, który wyłudził od starszej kobiety ponad 100 tys. zł

Policja szuka oszusta, który wyłudził od starszej kobiety ponad 100 tys. zł

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim intensywnie poszukują mężczyzny odpowiedzialnego za oszustwo na kwotę przekraczającą 100 tysięcy złotych. Przestępca, udając syna pokrzywdzonej starszej kobiety, wmówił jej, że spowodował on wypadek samochodowy i dzięki przekazaniu tej kwoty uniknie kary pozbawienia wolności.

Do tej niefortunnej sytuacji doszło 10 sierpnia tego roku, na osiedlu Staszica w Gorzowie Wielkopolskim. Naiwna kobieta, uwierzyła w zmyśloną przez oszusta historię o rzekomym wypadku spowodowanym przez jej syna, i przekazała mu aż ponad 100 tysięcy złotych. Później okazało się, że całe zdarzenie było jedynie fikcją stworzoną przez przestępcę, w celu wyłudzenia pieniędzy.

Według relacji komisarza Grzegorza Jaroszewicza z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, którą udzielił w środę, portret pamięciowy oszusta został sporządzony na podstawie informacji dostarczonych przez pokrzywdzoną seniorkę.

Na podstawie świadectwa pokrzywdzonej kobiety, funkcjonariusze doszli do wniosku, że poszukiwany mężczyzna ma między 35 a 40 lat, jest szczupły, mierzy około 170 cm wysokości, jest gładko ogolony i ma krótkie włosy koloru ciemny blond. W dniu zdarzenia był ubrany w szarą bluzę i niebieskie dżinsy.

Apele mające na celu pomoc w zidentyfikowaniu poszukiwanego są kierowane do wszystkich osób, które mogą go rozpoznać na sporządzonym portrecie pamięciowym. Wszelkie informacje na ten temat można przekazać policji dzwoniąc na numery telefonów: 47 79 125 11 lub 47 79 127 00.