Odszedł gorzowski społecznik Dawid Wachowiak

Odszedł gorzowski społecznik Dawid Wachowiak

Dnia 12 września, we wtorek, społeczność Gorzowa poniosła ogromną stratę. Dawid Wachowiak, znana postać w świecie społeczników, odszedł od nas. Osoba ta była zasłużona dla społeczności, angażując się w liczne inicjatywy charytatywne i działania na rzecz innych.

Jedna z czytelniczek portalu Nasze Miasto przekazała nam smutną wiadomość. Poinformowała, iż Dawid Wachowiak zmarł nagle, jego serce przestało bić. Ta wiadomość dotarła do nas we wtorek, 12 września, przed południem. Kobieta znała go dobrze – działała razem z nim na rzecz potrzebujących od wielu lat.

Dawid Wachowiak był nie tylko znanym społecznikiem z Gorzowa, ale również wyjątkowym człowiekiem. Jego zaangażowanie w działalność charytatywną było prawdziwą pasją. Przez ostatnie lata kierował sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który działał przy Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzowie. Dodatkowo pełnił funkcję prezesa fundacji „Razem się udaje” oraz stowarzyszenia Naprzód Gorzów. W latach 2005-2007 był radnym młodzieżowym w Gorzowie. Za swoją nieocenioną pracę na rzecz społeczności, pięć lat temu został nominowany do plebiscytu Osobowość Roku przez portal Nasze Miasto. Odszedł zbyt wcześnie, mając zaledwie 34 lata.