Policja dopadła kolejnych przestępców odpowiedzialnych za liczne kradzieże

Policja dopadła kolejnych przestępców odpowiedzialnych za liczne kradzieże

Policyjne Biuro Śledcze w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymało cztery osoby i odzyskało warte ponad milion złotych skradzione przedmioty, które trafiały do Polski. Wobec dwunastu podejrzanych prowadzone jest już śledztwo przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wlkp. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali czterech podejrzanych, którzy wchodzili w skład gangu kradnącego ciężarówki na terenie Niemiec. Przedstawiono im zarzuty przyjmowania skradzionych towarów, a następnie ich odsprzedaży. Policjanci z Cottbus współpracując z niemieckimi policjantami, ustalili, że pomimo wcześniejszych zatrzymań, naczepy samochodów ciężarowych nadal były okradane na terenie Niemiec. W wyniku kolejnych działań operacyjnych funkcjonariusze dotarli do potencjalnych odbiorców skradzionego mienia.

Pod koniec października CBŚP zatrzymało cztery osoby oraz przeszukało domy i miejsca uczęszczane przez podejrzanych. Po zatrzymaniu dwóch podejrzanych przewożących samochodem skradzione telewizory, pod adresami w Lubuskiem zatrzymano dwóch kolejnych. Dwóch z nich wpadło podczas przewożenia skradzionych telewizorów. Policjanci odzyskali i zarekwirowali m.in. kradzione telewizory o wartości ponad 350 tys. zł, 314 pasów bezpieczeństwa producenta luksusowych pojazdów, 38 klawiatur elektronicznych oraz 76 instrumentów muzycznych. W sumie zajęto i zabezpieczono mienie o wartości ponad miliona złotych. W ramach akcji zabezpieczono tysiące części i podzespołów samochodowych. Samochody zostały skradzione w ciągu ostatnich dwóch lat na terenie Niemiec, Słowacji i Belgii.

Wszystkim pięciu podejrzanym przedstawiono zarzuty przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej oraz paserstwa kradzionego towaru na terenie Niemiec. Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. Sąd Rejonowy aresztował ich na trzy miesiące.