Jesienne warunki na gorzowskich drogach są coraz trudniejsze – mamy pierwsze wypadki

Jesienne warunki na gorzowskich drogach są coraz trudniejsze – mamy pierwsze wypadki

Jazda samochodem jest utrudniona z powodu jesiennej pogody. Jazdy nie ułatwia deszcz i opadłe liście na drodze. Jazdę o tej porze roku może utrudniać również mgła. Jazda w tych warunkach wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Jeżeli nie będziemy mieli się na baczności, możemy przypłacić to wypadkiem.

Czy jeździsz wolniej i z większą rozwagą? Przekraczanie prędkości jest najczęstszą przyczyną kolizji, więc zwolnij i zdejmij nogę z pedału gazu. Zbyt szybka jazda w połączeniu z trudnymi warunkami drogowymi to przepis na katastrofę. Wielu kierowców nie pamięta o tym podstawowym fakcie. Technika jazdy musi być zmieniona w świetle zmienionej pogody, ale niestety wielu kierowców tego nie robi. Do najczęstszych przyczyn wypadków należy przekraczanie dozwolonej prędkości i utrzymywanie zbyt małej odległości od samochodu poprzedzającego. Nawet najbardziej doświadczony kierowca, w najmniej oczekiwanym momencie, może napotkać na drodze niebezpieczną sytuację – dodaje Marcin Maludy.

Podczas jazdy po mokrych liściach należy zwolnić i unikać gwałtownego hamowania. Jazda w takich warunkach jest porównywalna z jazdą po lodzie. Zapobiegaj kolizji, jeśli poprzedzający pojazd hamuje lub zatrzymuje się, zachowując odpowiednią odległość. Nie przejeżdżaj przez duże masy liści, ponieważ mogą się za nimi kryć nierówności i wyboje. Upewnij się, że światła w Twoim pojeździe działają prawidłowo. Oślepianie innych kierowców jest zminimalizowane, gdy pole jest oświetlone przez reflektory. Upewnij się, że wycieraczki działają prawidłowo. Wycieraczki, które rozmazują resztki na szybie, utrudniają widoczność. Prawidłowe działanie hamulców jest kluczowe dla bezpiecznej jazdy.

Niestety mamy już pierwsze efekty niebezpiecznej jazdy i kiepskiej pogody

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 130 za miejscowością Tarnów. Jeden z kierowców nie opanował swojego pojazdu i uderzył nim w drzewo. Został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala i na ten moment znajduje się pod obserwacją.