Dobrze znane i lubiane postacie pojawią się w gorzowskiej bibliotece, aby poczytać nam lektury

Dobrze znane i lubiane postacie pojawią się w gorzowskiej bibliotece, aby poczytać nam lektury

Obecna pogoda nie jest obiecująca, dlatego zachęcam Was do chwycenia za dobrą książkę podczas spędzania czasu z najbliższymi. Gorzowska Biblioteka Publiczna współpracuje z Festiwalem Literackim i Czytelniczym Warta, aby zapewnić Wam jeszcze więcej atrakcji. W księgarni będzie można spotkać między innymi Adama Ferency, Bartosza Kasprzykowa i Tamarę Arciuch, którzy będą czytać krótkie fragmenty swoich ulubionych książek. Nie zabraknie również Joanny Szczepkowskiej i profesora Jerzego Bralczyka.

Gorzowska biblioteka uważa, że czytać zawsze warto. Czytanie jest jednym z celów biblioteki. Organizowane są tam festiwale literackie i czytelnicze. W piątek (25 listopada) i sobotę (26 listopada) rusza tegoroczna impreza, która zadowoli pisarzy i moli książkowych. Pojawią się autorzy, dzieciom zaproponowane zostaną warsztaty, wystąpią znani wykonawcy.

W piątek wyjątkowy performer Adam Ferency przeczyta fragmenty książki Jerzego Pilcha „Bezpowrotnie utracona leworęczność”. Tuż po nim z mieszkańcami spotka się Krystian Machnik, który prowadzi wyprawy do stref wykluczenia z wypadków jądrowych wszystkich narodów. Rok temu Joanna Szczepkowska napisała monodram, który zostanie wystawiony w sobotę. Mariola Merxmüller-Jakubik, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie, mówi: To dzień z wieloma wydarzeniami.

Doskonale zapowiada się również sobotnie wydarzenie. Książki dla dzieci czytać będą znani w kraju aktorzy Tamara Arciuch i Bartosz Kasprzykowski. W programie znajdą się jednak także programy animacyjne i artystyczne dla dzieci, które poprowadzi Agata Kaczuk-Jagielnik. Jakie inne zajęcia znajdą się w ofercie? W programie znajdą się między innymi zajęcia dla dzieci, takie jak animacje i zajęcia plastyczne. Sobota to także dobry moment na spotkanie z reporterką, dziennikarką i autorką bestsellera „Wowa, Wołodia, Władimir: Sekrety putinowskiej Rosji” panią Krystyną Kurczab-Redlich. Nie zabraknie również autora popularnych książek o dyktatorach za kuchennymi drzwiami, Witolda Szabłowskiego. Po odczytaniu „Niewyczerpanego żartu” Davida Fostera Wallace’a przez aktora dubbingowego Jakuba Wieczorka, głos zabierze dziennikarz i reporter Witold Szabłowski – mówi Mariola Merxmüller-Jakubik.