W Gorzowie trwa masowe przesadzanie drzew

W Gorzowie trwa masowe przesadzanie drzew

Trwa przetarg na wycięcie 357 drzew nielistnych lub zagrażających bezpieczeństwu w Gorzowie. Trwa też wielkie sadzenie zieleni. Seniorzy sadzili drzewa w środę, 9 listopada.

9 listopada Bronisław Sikorski, członek Gorzowskiej Rady Seniorów, poinformował nas, że tego dnia zostanie posadzonych 15 dębów. Drzewa będą służyły społeczeństwu – powiedział. Na Szosie Kazimierza Wielkiego przed jednym z budynków odbyło się kolejne sadzenie drzew.

W ostatnich latach trwa wymiana pokoleń drzew w Gorzowie. W tym tygodniu urzędnicy ogłosili przetarg na usunięcie 357 drzew w różnych częściach miasta. Wśród drzew, które zostaną usunięte, są te obumarłe, te, które mają silny posusz w koronach oraz te, które stanowią zagrożenie dla ludzi. Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Transportu kieruje Agnieszka Kuźba. Drzewa zostaną wycięte w różnych częściach miasta, w tym 80 drzew w centrum Gorzowa. Chodzi m.in. o blisko 100-letnie drzewa przy ulicy Dąbrowskiego czy Borowskiego (od ul. Drzymały do ul. Dąbrowskiego). Te martwe drzewa, które tej wiosny nie wypuściły liści, uważa się za posadzone w czasach niemieckich przez byłego dyrektora. Z martwych drzew oczyszczone zostaną także m.in. Park Kopernika, Park Słowiański i Park Czechowa.