Piłkarski renesans w Gorzowie: modernizacja stadionu przy ul. Olimpijskiej

Piłkarski renesans w Gorzowie: modernizacja stadionu przy ul. Olimpijskiej

Wielu gorzowian, szczególnie związanych ze sportem piłkarskim, od lat marzyło o tej chwili. Jacek Wójcicki, prezydent miasta Gorzowa, oficjalnie zapowiedział rozpoczęcie modernizacji stadionu na ulicy Olimpijskiej. Przedwojenne boisko zostanie zastąpione nowoczesnym obiektem sportowym dostosowanym do wymogów XXI wieku.

Potrzeba modernizacji stadionu z wieloletnią historią jest nieodzowna, jeśli Gorzów chce kontynuować tradycję futbolu na najwyższym poziomie. To marzenie kibiców jest dobrze znane od dawna. Od 1947 roku, kiedy powstał klub Stilon, miasto Gorzów jest kojarzone z piłką nożną. Stadion jednak ma jeszcze dłuższą historię, sięgającą końca lat 20-tych ubiegłego stulecia i nadal wiszącą w swojej pierwotnej formie. Ale to wszystko wkrótce ulegnie zmianie.

Zaplanowane prace obejmują budowę nowej trybuny zachodniej z głównym budynkiem, zadaszeniem i miejscami parkingowymi. Główny budynek będzie dwupiętrowy, zapewniając przestrzeń nie tylko dla klubu Stilon, ale także dla drugiego z gorzowskich klubów trzecioligowych, Warty. Już teraz znane są plany rozłożenia pomieszczeń i ich przyszłego wykorzystania.

W planie jest również stworzenie przestrzeni biurowych. Prezes Stilonu, Krzysztof Olechnowicz, jest przekonany, że modernizacja stadionu znacznie przyczyni się do rozwoju piłki nożnej w Gorzowie.

Za realizację projektu odpowiada spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie, która wystąpiła do firm z prośbą o oszacowanie kosztów dokumentacji projektowej dla pierwszego etapu inwestycji oraz o uzyskanie decyzji środowiskowej. Te informacje powinny być dostępne w najbliższych tygodniach.