Ogólnopolskie protesty rolników. Drogi w całym kraju zablokowane, największe utrudnienia na S3

Ogólnopolskie protesty rolników. Drogi w całym kraju zablokowane, największe utrudnienia na S3

Planowany na 20 marca środowy protest rolników, organizowany na terenie całego kraju, przyniesie ze sobą poważne konsekwencje dla ruchu drogowego. Szczególnie dotknięte zostaną drogi ekspresowe i krajowe w województwie lubuskim. Wśród nich najwięcej utrudnień zapowiadanych jest na trasie S3, gdzie przewidziano blokadę kilku odcinków.

Działania protestujących rolników skoncentrują się na kilkudziesięciu punktach w całym województwie lubuskim. Nie tylko droga ekspresowa S3, ale nawet drogi krajowe i wojewódzkie zostaną zablokowane. Cała ta akcja to forma sprzeciwu rolników wobec importowania zboża z Ukrainy do Europy oraz idei Zielonego Ładu.

Zaplanowano blokady na kluczowych drogach w województwie lubuskim na 20 marca. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram:

W Gorzowie, pomiędzy godzinami 10 a 17, ruch na S3 zostanie całkowicie zablokowany. Już od godziny 7.30 zamknięty zostanie węzeł drogowy S3 Gorzów Południe przy ulicy Kasprzaka, prowadzący do Zielonej Góry. Natomiast od godziny 9:30 zamknięte zostaną węzły drogowe Gorzów Zachód przy ulicy Kostrzyńskiej oraz Gorzów Północ przy ulicy Szczecińskiej, oba w kierunku Zielonej Góry.

Protest na ulicy Kasprzaka (DK22) rozpocznie się o godzinie 10. Droga będzie blokowana przez 30 minut, po czym nastąpi półgodzinne otwarcie dla ruchu.

W Strzelcach Krajeńskich, pomiędzy godzinami 7 a 19, przewiduje się rotacyjną blokadę drogi krajowej numer 22. Protestujący przepuszczają pojazdy co 30 minut.

Na odcinku S3 między Świebodzinem, Sulechowem a Zieloną Górą Północ ruch zostanie zablokowany na 24 godziny – od godziny 13 w środę 20 marca do godziny 13 w czwartek 21 marca.

W Nowej Soli, na S3 pomiędzy węzłami Nowa Sól Zachód a Nowa Sól Południe, blokada potrwa od godziny 9 do 19. Kierowcy będą zmuszeni do korzystania z objazdów.

Niezdefiniowany czas trwania ma protest na węźle Myślibórz, gdzie zablokowane zostanie oba pasy ruchu na odcinku drogi S3 między Gorzowem a Myśliborzem.

Autostrada A2 w Świecku oraz przejście graniczne w Gubinku również zostaną zablokowane. Planowane jest zakończenie tych działań o godzinie 22 w środę 20 marca.