Odkrycie rozległej uprawy konopi indyjskich w domu gorzowianina

Odkrycie rozległej uprawy konopi indyjskich w domu gorzowianina

Gorzowianin, który przechowywał w swoim miejscu zamieszkania imponującą plantację marihuany, został aresztowany przez służby policyjne. Dwudziestoczterolecie pracowników Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie oraz Centralnego Biura Śledczego Policji z Lublina przeprowadziło skoordynowane działania, które doprowadziły do zatrzymania 34-letniego mężczyzny, u którego w mieszkaniu na terenie Gorzowa odkryto znaczne plantacje konopi indyjskich.

W lutym tego roku, policjanci dokonali przeszukania domu w Gorzowie, będącego celem ich obserwacji. Ich podejrzenia co do istnienia tam potężnej uprawy konopi okazały się słuszne. W trakcie przeszukania, oprócz licznej plantacji, zabezpieczyli również sprzęt używany do pielęgnacji roślin, takie jak zasilacze, wentylatory, lampy i namioty. W jednym z pomieszczeń znaleziono także suszone konopie. W sumie policja zabezpieczyła 126 krzewów konopi i 8 kilogramów gotowej do użycia marihuany – relacjonuje Grzegorz Jaroszewicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

34-letni mieszkaniec Gorzowa został zatrzymany i postawione mu zostały zarzuty zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gorzowie. Mężczyzna będzie odpowiadał za uprawę konopi oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Jeśli zostanie uznał winnym, może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa niebawem trafi do sądu, gdzie zostanie rozpatrzony akt oskarżenia.