Obywatel zatrzymał pijanego za kierownicą Mercedesa. Był pod wpływem 3 promili alkoholu

Obywatel zatrzymał pijanego za kierownicą Mercedesa. Był pod wpływem 3 promili alkoholu

W poniedziałkowe ranne godziny, przypadkowy przechodzień interweniował w sytuacji, gdy na parkingu sklepowym przy ulicy Koniawskiej w Gorzowie zauważył niestabilnie zachowującego się kierowcę Mercedesa. Okazało się, że mężczyzna znajdujący się za kierownicą miał w swym organizmie aż 3 promile alkoholu.

W szczegóły tego niecodziennego wydarzenia, które miało miejsce w poniedziałek 27 maja około godziny 11:00 na parkingu przed jednym z punktów sieci sklepów Żabka na ulicy Koniawskiej w Gorzowie, wtajemniczył nas jeden z naszych czytelników, Łukasz.

Po tym jak niektóre osoby dostrzegły, że zachowanie kierowcy Mercedesa wyraźnie sugeruje, iż jest on pod silnym wpływem alkoholu, postanowiły działać. Odebrano mu kluczyki do samochodu uniemożliwiając mu kontynuowanie jazdy i powiadomiono odpowiednie służby. W chwili zdarzenia mężczyzna posiadał w swoim organizmie alarmująco wysoki poziom alkoholu – aż 3 promile.

Zgodnie z przepisami prawa, zawartymi w artykule 178a kodeksu karnego, osoba prowadząca pojazd w stanie nietrzeźwości podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat.