Nowy park handlowy Silwana na finiszu: Otwarcie przewidziane na trzeci kwartał

Nowy park handlowy Silwana na finiszu: Otwarcie przewidziane na trzeci kwartał

Zgodnie z najnowszymi informacjami, pracownicy budowlani są już na etapie montowania konstrukcji dachu nowego parku handlowego Silwana, instalują infrastrukturę techniczną oraz zajmują się wytyczaniem dróg wewnętrznych i miejsc parkingowych. Inwestorzy potwierdzają, że prace postępują bez zakłóceń, a pierwsze zakupy będzie można zrobić w trzecim kwartale tego roku. Również dołączyły nowe marki do grona firm, które otworzą swoje sklepy w Silwanie.

Silwana jest aktualnie budowana w północno-wschodnim obszarze miasta, na terenie o powierzchni 8 hektarów, dokładnie w miejscu, gdzie wcześniej działały Zakłady Przemysłu Jedwabniczego „Silwana”, przy ulicy Walczaka.

Do niedawna dowiedzieliśmy się, że Rossmann (550 m²), ITAKA i Świat Pierogów (65 m²) dołączyły do listy marek, kterę będą obecne w nowym centrum handlowym Silwana, stworzonym przez firmy Equilis i Acteeum w Gorzowie. Te są pierwszymi umowami najmu podpisanymi w 2024 roku. Silwana ma być największym kompleksem handlowym tego typu w Gorzowie i okolic, z łączną powierzchnią wynajmu brutto 25 tys. m² i 40 sklepami. Przewiduje się, że będzie obsługiwać 160 tysięcy mieszkańców.

Otwarcie Silwany planowane jest na trzeci kwartał bieżącego roku. Budowa trwa nieprzerwanie na placu budowy przy ulicach Walczaka, Silwanowskiej i Jedwabniczej. Kamień węgielny wmurowano 27 listopada poprzedniego roku, a obecnie pracownicy budowlani są już bliscy montażowi konstrukcji dachu, instalują infrastrukturę techniczną oraz wytyczają drogi wewnętrzne i miejsca parkingowe. Równolegle prowadzone są rozmowy z przyszłymi najemcami. W nowym roku do licznej grupy marek, które zdecydowały się na otwarcie sklepów w Silwanie, dołączyły kolejne cztery.

Nowa Silwana ma być dużym parkiem handlowym z łatwym dostępem, odpowiednią liczbą miejsc parkingowych i zróżnicowaną ofertą handlową umożliwiającą pełne i komfortowe zakupy. W sumie będzie tutaj ponad 800 miejsc parkingowych, a oprócz wspomnianych wcześniej marek swoje salony otworzą także takie firmy jak: Sinsay, Cropp, House, Diverse, HalfPrice, New Yorker, CCC, Decathlon, Martes Sport, 4F, drogerie dm, Jysk, Smyk, Tedi, Maxi Zoo czy Jula. Ta ostatnia uruchomi w Silwanie pierwszy i jedyny market w mieście i regionie o powierzchni 2300 m². Głównym operatorem spożywczym będzie Biedronka, która otworzy sklep o powierzchni 1300 m².