Nadchodząca przemiana na ulicy Kosynierów zaskoczy mieszkańców już w najbliższych dniach

Nadchodząca przemiana na ulicy Kosynierów zaskoczy mieszkańców już w najbliższych dniach

W najbliższy wtorek, 5-go marca, planowana jest istotna modyfikacja organizacji ruchu. Powodem są prowadzone przez wykonawcę prace, które wkraczają w następny etap. Przewiduje się, że ich realizacja będzie trwała do połowy czerwca tego roku.

Zmiany będą polegały na przeniesieniu ruchu na przeciwną stronę jezdni. Obejmie to fragment drogi od punktu wejścia znajdującego się przy budynku o numerze 50 na ulicy Kosynierów Gdyńskich aż do skrzyżowania tej ulicy z Żwirową, Słowiańską i Roosevelta.

W połowie marca wykonawca planuje ukończyć prace przy pierwszej części wspomnianego skrzyżowania. W związku z tym wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu, jednakże szczegółowe informacje na ten temat zostaną podane w oddzielnym komunikacie.

Aktualnie trwają prace związane z budową nowej zatoki autobusowej na ulicy Żwirowej. Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa osób korzystających m.in. z przystanku MZK, zostały wykonane prace związane z niwelacją terenu, w tym usunięciem drzewa, które było przeszkodą dla inwestycji.

Przewiduje się zakończenie wszystkich prac we wrześniu tego roku. Podczas okresu letniego zaplanowano ułożenie ostatniej warstwy asfaltowej SMA na całym obszarze inwestycji. Dostępność ulic dla ruchu będzie stopniowo zwiększana, zgodnie z postępem prac.