Niezapomniane przeżycie kierowcy: Szybka i niebezpieczna manewra volkswagena na pasach w Gorzowie

Niezapomniane przeżycie kierowcy: Szybka i niebezpieczna manewra volkswagena na pasach w Gorzowie

W piątkowe popołudnie 1 marca, na ulicy Matejki w Gorzowie, kierowca volkswagena wywołał szok swoim nieodpowiedzialnym manewrem. Jeden z naszych czytelników, Tomasz, podczas jazdy swoim samochodem, doświadczył szokującej sytuacji – został wyprzedzony przez tego kierowcę na przejściu dla pieszych. Cechą charakterystyczną tego miejsca jest ograniczona widoczność spowodowana drzewami rosnącymi wzdłuż ulicy.

Zarówno ekstremalny manewr jak i nagranie miały miejsce o godzinie 12.55 w piątek 1 marca. Lokalizacja to przejście dla pieszych znajdujące się przy ul. Matejki 59, w pobliżu nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Tomasz, nasz czytelnik, jechał ulicą Matejki w kierunku ul. Kosynierów Gdyńskich. Gdy zbliżał się do pasów, został wyprzedzony przez niewłaściwie zachowującego się kierowcę volkswagena.

Nie doszło do żadnej tragedii tylko dlatego, że w chwili manewru na pasach nie przechodził żaden pieszy. Jednak wielu mieszkańców Gorzowa już wcześniej zwracało uwagę na niebezpieczeństwo tego konkretnego przejścia dla pieszych przy ul. Matejki 59. To miejsce jest znane z kilku potrąceń.

Kierowca volkswagena musi teraz liczyć się z konsekwencjami swojego czynu. Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim grozi mandat w wysokości 1500 zł i 15 punktów karnych.